Likvidácia menších spracovateľov

2021-05-11, 21:27
Odpoveď

Likvidácia menších spracovateľov

Dokedy ešte toto budeme všetci trpieť? Zneužívanie dominantného postavenia na trhu veľkými subjektami? Ktoré vyvezú 80% svojej produkcie? A \"spracovateľov\" ktorí sa tvária, že pília a všetko predajú? Celý trh sa ide posrať kvoli USA a keď v USA spľasne realitná bublina potom čo? Pár ľudí si naplní vrecká, desiatky píl skrachujú, zavrú. Prečo NIE JE DOSTATOK HMOTY pre menších spracovateľov? Oni nemajú nárok si zarobiť? Len 2 píly v SR vytvárajú hodnoty? Milión EUR vratka DPH mesačne jedným, milión druhým. Koľko zaplatia na daniach z príjmu? Po 1 mil. EUR ročne každý to je už len TERNO! To sú teda hodnoty, toto je tá \"spravodlivosť\" v podaní nového vedenia Lesov SR? TOTO JE MIČOVSKÉHO RECEPT NA ZÁCHRANU VIDIEKA?

Koľkým dávajú prácu tieto 2 píly? 400-500 ľuďom? A koľkým ľudom dávajú prácu malé píly, ktoré dennodenne bojujú o živobytie a nemajú čo rezať? 1000-1500? Čo robí Zväz spracovateľov pre malé podniky? Absolutne nič, čo je to za zväz za koho hovorí?

Vynucovanie neprimeraných obchodných podmienok je cenový terorizmus, ak niekto prehlási, že guľatinu nakúpi aj za 150 Eur, že mu to je jedno keď aj 200 bude stáť POTOM ZNEUŽIVA SVOJE DOMINANTNÉ POSTAVENIE a ja už toho mám akurát tak dosť. Pripravujem sťažnosť na Protimonopolný úrad SR a Európsku komisiu za neužívanie dominantného postavenia na trhu voči spoločnostiam LESY SR, š.p. a 2 najväčším pílam v tomto regióne. Kto sa pridá? Čim viac informácií tým lepšie.

Píšte na:
zachranmemalepily@yahoo.com

Spojme sa a zastavme toto šialenstvo.
2021-06-12, 12:25
Odpoveď

RE: RE: Likvidácia menších spracovateľov

Zberba obchodnicka, taku evidenciu vývozu dreva z republiky by mali zaviezt ze by vas všetkých odrovnali do jedneho, banda nenažraná, robit nechcete len “obchodovať”
2021-05-15, 07:49
Odpoveď

RE: Likvidácia menších spracovateľov

Súhlas, absolútny zákaz vývozu guľatiny, obchodníkov s drevom zdaniť, však beru robotu Slovákom, kolko pracovních miest vytvárajú ? A tá pripravovaná aukcia na drevo v ŠL SR ? Výsmech, za aké ceny sa bude dražiť ? Kto na SK si dovolí kupiť rezivo za 300 eur ? Z tohto bude veľký prúser.,

Upozornenie: Na tomto fóre sú prezentované názory návštevníkov stránok a prevádzkovateľ portála DREVARI nepreberá žiadnu zodpovednosť za prezentované názory a ani sa s nimi nestotožňuje.