CNC vrtacie centrum

2015-01-04, 15:21
Odpoveď

CNC vrtacie centrum

Zdravim Vas chlapi.

Ake vrtacie centrum je vhodne do malej-strednej prevadzky resp. ake mate s nimi skusenosti, spolahlivost, presnost, rychlost , cena.

Robime hlavne kuchyne ale aj obyvacky, vstavane skrine a atyp nabytok, komody, vseko iba z melamin DTD.


Pokukujem takych ako:

-Biesse Skipper V31
-Vitap Point2
-Weeke BHX 050

Po pripade poradte aj nieco ine.
2015-02-05, 07:46
Odpoveď

RE: RE: CNC vrtacie centrum

Táto odpoveď v predošlej reakcii znie ako reklamný článok predajcu.....
Jasné výrobcov je viacero. Rozdiel vo výkone už nie je taký markantný. Použité materiáli hrajú však veľkú rolu na presnosť, pevnosť a robustnosť stroja.
Na výstave v Brne som pozeral centrum FELDER zaujalo ma svojou malou veľkosťou a systémom obsluhy.
2015-02-01, 21:34
Odpoveď

RE: CNC vrtacie centrum

Weeke BHX je na Slovensku asi 60 ks. Evolution je 1 ks.
2015-01-29, 08:14
Odpoveď

RE: CNC vrtacie centrum

Vŕtacie centrá už vyrába každý známejší výrobca strojov. Ja by som ich rozdelil na triedy - Vitap sa ťažko dá porovnať s Weeke, ani kvalitou ani cenu. Na hrubo by som to rozdelil na talianske, príp. iné a nemecké. Ak to centrum vyvŕta denne jednu kuchyňu, zrejme stačí lacnejší \"ľahký plechový stroj\" bez frézovacieho vretena, akurát s otázkou ako dlho bude robiť presne a ako dlho vydrží. V triede nemeckých strojov to je BHX od Weeke a Evolution od Holzhera, ktoré určite znesú väčšie výrobné zaťaženie. Tu by som porovnával najprv výbavu a potom cenu. Je tam niekoľko možností doplnkovej výbavy. Dôležité kritérium, ktoré má veľký vplyv na presnosť a životnosť stroja je napr. jeho váha (Evolution váži 2500kg) . V našej výrobe je napr. v prevádzke takmer 7 rokov CNC Easy master od Holzhera, pracuje denne 8 hodín nepretržite a nepotrebovali sme jediný servisný zásah s výnimkou bežnej údržby. Mimo neho sme už spustili do prevádzky aj Evolution. Radi Vám ho predvedieme u nás v Bratislave. Peter 0905/614-037

Upozornenie: Na tomto fóre sú prezentované názory návštevníkov stránok a prevádzkovateľ portála DREVARI nepreberá žiadnu zodpovednosť za prezentované názory a ani sa s nimi nestotožňuje.