CNC obrábacie centrum Vario MC 50: univerzálny stroj pre vašu vysoko flexibilnú výrobu

Prelomte hranice vo výrobe okien a dverí so spoločnosťou WEINIG a systémom Vario MC 50. Toto CNC obrábacie centrum je ideálnou voľbou pre všetky podniky, ktoré nechcú robiť kompromisy.
Vario MC50Vario MC50
Máloktorý iný stroj ponúka také široké možnosti použitia na takom malom priestore ako Vario MC 50. Rozsah aplikácií, ktoré pokrýva táto kompaktná CNC fréza, siaha od okien cez dvere až po oblúky, panely a mnohé ďalšie aplikácie. Vďaka rozšíriteľnej koncepcii stroja možno okrem hranolov obrábať aj panely.

WEINIG Vario MC 50 vám ponúka
• 2D/3D upínací stôl PowerGrip Motion
• Rohové spoje s neobmedzenými možnosťami
• 5-osá technológia pre väčšiu všestrannosť obrábania
• Moduly so spätnou väzbou na úsporu energie


Sklopný upínací systém pre trojrozmernú pohyblivosť


Vario MC 50 kombinuje technológiu jednoduchého upínania WEINIG s priebežným upínacím mostíkom. Výsledkom je vysoká flexibilita a maximálna presnosť pri obrábaní. Sklopný upínací systém PowerGrip Motion 2D je k dispozícii v štandardnej verzii a umožňuje nové upínacie polohy. Pridanie osi Z umožňuje trojrozmerné polohovanie stolov. Vďaka priamemu prenosu súčiastky zaručuje Vario MC 50 maximálnu presnosť obrábania, a tým aj vynikajúcu kvalitu obrobku.


Ovládanie stroja


Chcete intuitívny koncept ovládania, ktorý sa dá rýchlo a jednoducho používať bez zdĺhavého školenia? Taký, ktorý vás optimálne podporuje pri práci a znižuje chyby pri spracovaní na minimum? WEINIG Machine Control (WMC) je ideálnou odpoveďou na vaše požiadavky. Vďaka izometrickému zobrazeniu nástrojov na zobrazovacej jednotke obsluha okamžite vidí, ktoré nástroje sa nachádzajú v zásobníku Vario MC 50 a kde sa nachádzajú v prípade potreby výmeny. Vizuálne upozornenia okamžite upozornia obsluhu na všetky umiestnené obrobky s nesprávnymi rozmermi. Chyby sa tak dajú veľmi ľahko opraviť - dlho predtým, ako vedú k dodatočným nákladom alebo poškodeniu.


Dvojdielna mechanizácia pre ergonomickú prácu


Vario MC 50 ponúka sofistikované riešenie mechanizácie s nakladaním a vykladaním obrobkov v ergonomickej výške. Aj v štandardnej verzii je zásobníkové pole určené na dvojdielnu mechanizáciu, čo zvyšuje kapacitu zásobníka. Kontrola hodnovernosti tu prebieha už na podávacej stanici v prednej časti vyrovnávacieho poľa a výrazne zvyšuje bezpečnosť prevádzky.


5-osá technológia pre väčšiu všestrannosť obrábania tyčí a panelov

Vďaka univerzálne použiteľnému 5-osému vretenu možno na stroji Vario MC 50 obrábať aj panely zo všetkých strán.

Video ukážku nájdete tu:


Váš tím Král, s.r.o.
www.kral-zilina.skPríspevky autora Král, s. r. o.
 • Formátovacia píla Robland Z400 X1

  Profesionálna formátovacia píla značky ROBLAND sa vyznačuje optimálnym pomerom cena / kvalita pre menšie a stredne veľké spoločnosti.
 • Stlačený vzduch a jeho kvalita

  V praxi sa stretávame so žiadosťami o pomoc pri riešení problémov na rôznych typoch zariadení, ktoré potrebujú pre svoju prácu stlačený vzduch s tým, že zariadenie nefunguje spoľahlivo.
 • Servisná zmluva na stroje a technológie

  Uvažovali ste niekedy nad zabezpečením pravidelných prehliadok technického stavu Vašich strojov a technológií? Veď pri autách je to bežná vec, nad ktorou sa ani nezamýšľame. Predsa chceme, aby nám vždy správne fungovali.
 • Výroba a ostrenie nástrojov á la WEINIG

  Váš produkt nie je závislý iba na kvalitnom profilovacom alebo hobľovacom stroji. Netreba podceňovať ani nástroje, ktoré sú na ňom osadené.
 • CNC Epicon 7245

  Spoločnosť HOLZ-HER na tohtoročnom HOLZ-HANDWERK predstavila pestrú paletu strojov z oblasti CNC spracovania, olepovania hrán a rezania. Mimoriadna pozornosť bola venovaná premiére Epicon 7245, ktorý bol vrcholom veľtrhu.
Mohlo by Vás zaujímať
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.