Zaujíma Vás, čo robí olepovačky hrán HOLZ-HER takými jedinečnými? Je to systém HOLZ-HER GluJet

Dostupný v každom jednom stroji od firmy HOLZ-HER! Poďme sa naň pozrieť trochu bližšie.
GluJet so zásobníkom na patróny lepidla a granulátGluJet so zásobníkom na patróny lepidla a granulát

V minulých príspevkoch sme už veľa sme hovorili o olepovačkách hrán Holz-Her s ich rýchlosťou, kvalitou a presnosťou. Dôležitým prvkom na pochopenie je však GluJet – patentovaný systém nanášania lepidla od Holz-Her.


1. Vedeli ste, čo je GluJet?


GluJet je jedinečný a patentovaný systém nanášania lepidla, ktorý poskytuje rýchlu, čistú a presnú metódu lepenia hrán na dielce.


2. Ako funguje GluJet?


1. Prstencový ohrievač
Do patrónového kanálu sa vloží lepidlová patróna (alebo granule pomocou násypky). Prstencový ohrievač ohrieva prednú časť náplne, pričom rozširuje iba jeden koniec, čím poskytuje vzduchotesné tesnenie v oblasti tavenia.

2. Hlavné vyhrievacie teleso
Hlavné vyhrievacie teleso ohrieva roztavené lepidlo na prevádzkovú teplotu. Potom ohrievač dýzy zahreje celú oceľovú dýzu na požadovanú teplotu (do troch minút).

3. Pneumatický piest
Tlakový valec tlačí kartušu (alebo granule) proti ohrievacím prvkom.

4. Prietok a dávkovanie lepidla
Horúce lepidlo preteká cez hlavné vyhrievacie teleso a stúpa v dávkovacej tyči. Potom ovládanie otvára a zatvára dávkovaciu tyč, aby sa lepidlo nanieslo presne pod tlakom cez trysku s dýzou lepidla.


3. Aké sú ďalšie špeciálne funkcie?


Automatická prevádzka GluJet:
Nepretržitá práca je možná, pretože čerstvé lepidlo sa automaticky dopĺňa. Senzory kontrolujú použité množstvo a nové lepidlo sa v správnom momente automaticky podáva cez kartušu alebo zásobník granúl.

Pracovný postup a zmena:
Proces prebieha rýchlo medzi dielcami, čím sa zabezpečí, že sa nepreruší nepretržitý pracovný tok. Tri minúty zahriatia pre väčšinu typov lepidiel a rýchle a jednoduché zmeny farby lepidla. Celý systém je možné vyčistiť rýchlo v priebehu niekoľkých minút.

Flexibilita a typy lepidiel:
GluJet spracováva kartuše alebo granule. Prechod z neutrálnych lepidiel na farebné lepidlá na báze EVA je jednoduchý, čo umožňuje extrémne tenké spoje lepidla tak, aby ladili s dielcom a hranami.


4. V čom je systém HOLZ-HER GluJet lepší, ako bežné nanášacie systémy?


HOLZ-HER GluJet ponúka v porovnaní s bežnými nanášacími systémami lepidla viac spôsobov ohrevu, nanášania a výmeny lepidla. Väčšina strojov na olepovanie hrán používa na nanášanie lepidla metódu „valca a vaničky“. Ohrev trvá až 20 minút, čo je najmä v malých a stredných firmách strata času.


5. Prečo sa rozhodnúť pri investícii do olepovačky hrán od HOLZ-HER?


Patentovaný systém GluJet spoločnosti Holz-Her je predstaviteľom najvyššej úrovne vynaliezavosti, ktorá je súčasťou každého stroja Holz-Her. Od nášho tímu produktových expertov, technikov v teréne a špecialistov starostlivosti o zákazníkov môžu naši zákazníci nakupovať s dôverou a vedomím, že sa o nich VŽDY postaráme.


!!!Highlights Glu Jet systému na jeden pohľad!!!

• Automatické čistenie - stlačením tlačidla na ovládači
• Flexibilné možnosti aplikácie vrátane rýchlej zmeny farby a typu lepidla
• Uzavretý systém – zabraňuje úniku pachov z lepiacich výparov
• Možnosť práce s PUR lepidlami bez potreby akejkoľvek navyše výbavy ako špeciálna vanička alebo chladnička pre nespotrebované lepidlo


V posledných rokoch sa objemy výroby polyuretánových lepidiel od známych výrobcov takmer zdvojnásobili. To jasne odráža trend smerom ku kvalitnému a odolnému spracovaniu hrán. Výroba vodeodolného nábytku technológiou trysiek GluJet je na všetkých olepovačkách hrán HOLZ-HER. Za tento trend je zodpovedné nielen zvýšené používanie PUR v oblasti kúpeľňového a kuchynského nábytku, ale mnohé firmy vo všeobecnosti používajú PUR lepidlo len z kvalitatívnych dôvodov.


Video ku systému HOLZ-HER GluJet6. Opýtajte sa nás na tento systém...


Pre bližšie informácie nás prosím kontaktujte na uvedenom kontaktnom čísle alebo emailom.

Samuel F a š k o
konateľ spoločnosti
+421 903 554 200
samo@kral-zilina.sk
info@kral-zilina.sk

S modelmi HOLZ-HER ste vždy vpredu!


Príspevky autora Král, s. r. o.
 • Formátovacia píla Robland Z400 X1

  Profesionálna formátovacia píla značky ROBLAND sa vyznačuje optimálnym pomerom cena / kvalita pre menšie a stredne veľké spoločnosti.
 • Stlačený vzduch a jeho kvalita

  V praxi sa stretávame so žiadosťami o pomoc pri riešení problémov na rôznych typoch zariadení, ktoré potrebujú pre svoju prácu stlačený vzduch s tým, že zariadenie nefunguje spoľahlivo.
 • Servisná zmluva na stroje a technológie

  Uvažovali ste niekedy nad zabezpečením pravidelných prehliadok technického stavu Vašich strojov a technológií? Veď pri autách je to bežná vec, nad ktorou sa ani nezamýšľame. Predsa chceme, aby nám vždy správne fungovali.
 • Výroba a ostrenie nástrojov á la WEINIG

  Váš produkt nie je závislý iba na kvalitnom profilovacom alebo hobľovacom stroji. Netreba podceňovať ani nástroje, ktoré sú na ňom osadené.
 • CNC Epicon 7245

  Spoločnosť HOLZ-HER na tohtoročnom HOLZ-HANDWERK predstavila pestrú paletu strojov z oblasti CNC spracovania, olepovania hrán a rezania. Mimoriadna pozornosť bola venovaná premiére Epicon 7245, ktorý bol vrcholom veľtrhu.
Mohlo by Vás zaujímať
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.