ENVIRO: Pôdohospodárska platobná agentúra pripravuje výzvu pre podporu na prevenciu škôd v lesoch v sume 15 miliónov eur

Pôdohospodárska platobná agentúra pripravuje výzvu pre podporu na prevenciu škôd v lesoch v sume 15 miliónov eur.
BRATISLAVA 29. apríla (SITA) - Ide o dôležitú správu pre všetkých obhospodarovateľov lesov, ktorých sa týkajú napríklad škody spôsobené zverou. Informovalo o tom v tlačovej správe Národné lesnícke centrum.

Platobná agentúra pripravuje vyhlásenie výzvy pre podopatrenie podpora na prevenciu škôd v lesoch spôsobených lesnými požiarmi a prírodnými katastrofami a katastrofickými udalosťami. Činnosťou je realizácia adaptácie lesov na klimatickú zmenu a ochrana lesných porastov pred škodami spôsobenými raticovou zverou. „Oprávnenými aktivitami realizácie projektov, o ktorých refundáciu sa môžu fyzické a právnické osoby obhospodarujúce lesy uchádzať, budú napríklad spolupôsobenie pri prirodzenej obnove, čistenie plôch po ťažbe, umelá obnova, ochrana proti zveri a burine, či plecie ruby a prečistky, a to prostredníctvom štandardnej stupnice nákladov," uviedlo Národné lesnícke centrum. V rámci poradenskej a konzultačnej činnosti v oblasti podpory lesníctva z fondov Európskej únie pre obhospodarovateľov a vlastníkov lesov po vyhlásení výzvy zverejnilo pre žiadateľov vzorový projekt a informácie o technickej podpore na webovej stránke.


Príspevky autora SITA
Mohlo by Vás zaujímať
 • Otec zostal len dodávateľom surovín, výrobu prevzal syn

  Pre vybudovanie rodinnej firmy je prvoradé, aby sa rodičom podarilo pritiahnuť deti k podnikaniu. Rovnako dôležité je, aby starší nechali mladým vo firme dostatočne široký priestor. Inak v podniku nedorastú na samostatných lídrov. Štefan Nemčík si to vo svojej východoslovenskej píle Drevop uvedomil hneď po príchode syna Juraja pred dvanástimi rokmi.
 • Zlatý rok drevárov s rekordným ziskom i novými posilami

  Slovenské drevárstvo sa dlho nevedelo pozviechať z krízového prepadu, posledných pár rokov však rastie veľmi dynamicky.
 • Pri najvyšších tržbách nábytkári v strate

  Slovenská výroba nábytku sa vlani už druhý rok po sebe prepracovala k novým rekordným tržbám, prijíma zamestnancov a na rozdiel od pokrízových rokov sa jej vyhýba krach podnikov.
 • Arca vyzve Fiľa. V obchode roka ovládla druhú najväčšiu celulózku

  V jednej z najväčších fabrík na východe a druhom najväčšom drevokombináte po ružomberských papierňach Mondi SCP sa mení vlastník. Vranovskú Bukózu, ktorá vo výrobe celulózy a v ďalších činnostiach zamestnáva vyše tisíc ľudí, preberá nový investor. Ide o veľký moderný podnik so slušnými ziskmi, ktorý čaká rozširovanie. Bukóza sa stane vážnym konkurentom lídra biznisu, ktorý je v rukách juhoafrického Mondi a podnikateľa Milana Fiľa.
 • Zvolen si zaknihoval prvenstvo. Má najväčšiu pílu na listnaté drevo

  Na ihličnaté drevo má Slovensko hneď dve veľkokapacitné píly v Liptovskom Hrádku a Tomášovciach pri Lučenci.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.