UNTHA výrazne zvyšuje svoj predaj prevzatím spoločnosti na oceľové konštrukcie

Spoločnosť UNTHA shredding Technology GmbH, výrobca priemyselných systémov drvenia z rakúskeho mesta Kuchl, sa obzerá späť za rokom 2022 s výrazným nárastom tržieb o 10 miliónov eur, a teda až na takmer 80 miliónov eur.

Predaných bolo viac ako 500 drvičov – nárast bol zaznamenaný vo všetkých produktových segmentoch. Export tvoril až 90%. Spoločnosť je zastúpená ďalšími štyrmi dcérskymi spoločnosťami v Nemecku, Poľsku, Amerike a Anglicku. Okrem toho UNTHA v predošlom roku rozšírila svoju pôsobnosť zastúpením na tureckom trhu, ktorý tak doplnil medzinárodné zastúpenie už v 40 krajinách sveta.

UNTHA vyvíja a vyrába drviče a dopravníky, pričom vlastná výroba tvorí až okolo 80%.

Koncom roka 2022 UNTHA prevzala firmu na oceľové konštrukcie Aigner Stahlbau Verkehrstechnik GmbH z Pöttelsdorf v Burgenlande. Chce si tým zabezpečiť predovšetkým bezpečnosť dodávok dôležitých komponentov, s čím začali už pred pár rokmi. Zabezpečuje si tým dodávateľské reťazce a zaručuje včasné doručenie zákazníkom.

V prípade záujmu o cenovú ponuku na drviče dreva nás neváhajte kontaktovať.

S pozdravom
Král Žilina


Príspevky autora Král, s. r. o.
Mohlo by Vás zaujímať
 • Systémy Wood-Mizer průmyslového pilařství představené na veletrhu LIGNA 2023

  Během veletrhu LIGNA představila společnost Wood-Mizer Systems své nejlepší a nejmodernější linky, včetně jedné určené pro zpracování velkých objemů dřeva na bázi průmyslové pily WB2000 a další vyvinuté pro zpracování kulatiny na paletová prkna na bázi dvojité svislé pily TVS-HD.
 • Wood-Mizer na veletrhu LIGNA 2023

  Wood-Mizer na veletrhu LIGNA 2023: dvě průmyslové pilařské linky na zpracování kmenů, kompletní řada kompaktních dřevoobráběcích strojů Wood-Mizer a první průmyslový typ pily poháněné elektrickou baterií
 • Ošetření venkovních teras – víte čím a jak?

  V posledních letech se stalo moderní záležitostí budování teras. Nejen kolem rodinných domů, ale velice často i v komerčních objektech. Spektrum zde použitých materiálů je široké, my se nyní budeme věnovat především terasám dřevěným. Dřevo používané na terasy je buď exotické (teak, bangkirai, douglaska, massaranduba atd.) nebo evropské (modřín, smrk, borovice, dub, akát).
 • Ošetrovanie vonkajších terás - viete čím a ako?

  V posledných rokoch sa stalo budovanie terás modernou záležitosťou, preto sa ich okolo domov rodia stovky z rôznych materiálov. My sa teraz budeme venovať predovšetkým terasám dreveným. Drevo požívané na terasy je buď exotické (teak, bangkirai, douglaska, massaranduba atď.) alebo európske (smrekovec, smrek, borovica, dub, agát).
 • Wood-Mizer uvede na trh 4strannou srovnávačku/tvarovačku MP280

  Wood-Mizer rozšiřuje škálu svých dřevozpracujících strojů oznámením nové srovnávačky/tvarovačky MP280. Tento stroj je kompaktní jednotka slučující nejlepší vlastnosti vyhlášených a osvědčených srovnávaček/tvarovaček MP360 a MP260.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.