UNTHA výrazne zvyšuje svoj predaj prevzatím spoločnosti na oceľové konštrukcie

Spoločnosť UNTHA shredding Technology GmbH, výrobca priemyselných systémov drvenia z rakúskeho mesta Kuchl, sa obzerá späť za rokom 2022 s výrazným nárastom tržieb o 10 miliónov eur, a teda až na takmer 80 miliónov eur.

Predaných bolo viac ako 500 drvičov – nárast bol zaznamenaný vo všetkých produktových segmentoch. Export tvoril až 90%. Spoločnosť je zastúpená ďalšími štyrmi dcérskymi spoločnosťami v Nemecku, Poľsku, Amerike a Anglicku. Okrem toho UNTHA v predošlom roku rozšírila svoju pôsobnosť zastúpením na tureckom trhu, ktorý tak doplnil medzinárodné zastúpenie už v 40 krajinách sveta.

UNTHA vyvíja a vyrába drviče a dopravníky, pričom vlastná výroba tvorí až okolo 80%.

Koncom roka 2022 UNTHA prevzala firmu na oceľové konštrukcie Aigner Stahlbau Verkehrstechnik GmbH z Pöttelsdorf v Burgenlande. Chce si tým zabezpečiť predovšetkým bezpečnosť dodávok dôležitých komponentov, s čím začali už pred pár rokmi. Zabezpečuje si tým dodávateľské reťazce a zaručuje včasné doručenie zákazníkom.

V prípade záujmu o cenovú ponuku na drviče dreva nás neváhajte kontaktovať.

S pozdravom
Král Žilina


Príspevky autora Král, s. r. o.
Mohlo by Vás zaujímať
 • Stolní pila Wood-Mizer MS750 pro profesionální formátování desek a řezání dřeva

  Společnost Wood-Mizer rozšiřuje svůj sortiment dřevoobráběcích strojů o pokročilou pilu na desky pro řezání různých desek, dřevěných tabulí a masivního dřevěného materiálu. Model MS750 je vybaven robustní řeznou jednotkou z litiny, drážkovacím pilovým kotoučem a hliníkovým posuvným stolem. Stroj byl vyvinut pro truhlářské dílny a výrobce nábytku, kteří neustále hledají efektivnější způsoby přesného formátování a řezání různých dřevěných materiálů.
 • Wood-Mizer rozšiřuje svou Dřevoobráběcí řadu vysoce funkční stolní pilou MS500

  Tento profesionální nástroj je výsledkem spolupráce evropských inženýrů a zkušených truhlářů. Byl vyvinut tak, aby odpovídal každodenním potřebám malé a střední truhlářské dílny a umožňoval efektivní řezání různých druhů dřevěných desek.
 • Zapojte umělou inteligenci do procesu optické kontroly dřeva

  Suky, trhliny nebo ulámané rohy. Tyto a mnohé další vady mají negativní vliv na kvalitu dřeva, a tak snižují jakost finálních dřevěných výrobků. Proto je důležité je při výrobním procesu odhalit včas. Díky systémům optické kontroly je hledání vad a třídění nejen rychlé, ale i velmi přesné.
 • Společnost Wood-Mizer přidává k řadě pil LT20 volitelnou hlavu WIDE (široká)

  Uvedením pily LT20WIDE na trh společnost Wood-Mizer dokončila implementaci možnosti WIDE do celé řady pil LT, která zahrnuje stroje LT15, LT20, LT40 a LT70.
 • Prírodné, prirodzené, naturálne. Riešenia pre každú požiadavku

  V dnešnej dynamickej dobe si každý z nás po náročnom pracovnom dni hľadá zónu pre relax a regeneráciu. Zároveň ma každý svoje vlastné požiadavky na prostredie, ktoré zónu nášho oddychu definujú. Okenné elementy ako aj zimné záhrady sú dnes ich neoddeliteľnou súčasťou.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.