Strategická investícia WEINIG do rozšírenia automatizácie a projektovej kompetencie

Ako informovala spoločnosť MICHAEL WEINIG AG, špecialista na opracovanie dreva podpísal koncom marca zmluvu na získanie väčšinového podielu vo firmách H.I.T. Maschinenbau Ettringen/Nemecko a H.I.T. Keilzinkentechnik, Breitenthal/Nemecko.

Touto strategickou akvizíciou spoločnosti, ktorá má na trhu vynikajúcu pozíciu, rozširuje WEINIG svoje portfólio v oblasti automatizácie a mechanizácie a rozširuje ďalej svoju oblasť BSH technológií a piliarskej techniky.

Akvizícia si vzhľadom na veľké úspechy firmy H.I.T. vyžadovala aj súhlas protimonopolného úradu.
Spoločnosť H.I.T. vo firme WEINIG AG vidí silného partnera na podporu ďalšieho rozvoja firmy.
 

O spoločnostiach WEINIG a H.I.TSvetový líder na trhu v opracovaní masívneho dreva, firma WEINIG, zamestnáva vo svojom sídle v Tauberbishofsheime viac ako 1 000 ľudí a celkovo pre WEINIG GROUP pracuje v súčastnosti celosvetovo asi 2 400 ľudí.
 
Oblasť piliarskych strojov spoločnosti H.I.T. zahŕňa prerezávacie stroje a omietačky, ako aj kombináciu týchto dvoch zariadení. Ďalej sa vyrábajú špecifické automatizačné systémy pre manipuláciu s rezivom až po veľké triediace systémy so stohovaním a balením. Oblasť ďalšieho spracovania zahŕňa stroje a systémy pre úplne nové závody alebo pre modernizáciu a optimalizáciu existujúcich systémov. Na tento účel sú integrované aj stroje iných výrobcov, aby bolo možné zákazníkovi ponúknuť kompletné riešenia.

Tešíme sa z rastu spoločnosti WEINIG, ktorý prináša veľké pozitíva v oblasti automatizácie a mechanizácie aj pre slovenský trh!

S prianím pekného dňa
Král, s. r. o. Žilina


Príspevky autora Král, s. r. o.
Mohlo by Vás zaujímať
  • Ceny energií a flexibilita spotreby sú pre drevárov kľúčové

    Čo zmenila kríza a aké sú vyhliadky na budúci rok? Opýtali sme sa odborníkov z ELGAS-u.
  • Rosteme díky inovaci

    Firma Störi Mantel s.r.o. získala patent na unikátní technologii, která zásadně snižuje spotřebu energie při sbíjení palet. Dovolujeme si vás s potěšením informovat, že výsledky našeho vývoje a výzkumu v oblasti ­­­­­­­­­­­­­­­­nové generace sbíjecích automatů na výrobu palet byly uznány i Evropským patentovým úřadem, který udělil dne 08.01. 2020 patent č. EP2563557 na naše výrobky: Sbíjecí automat.
  • Setkání dealerů Wood-Mizer 2014

    Distributoři ze 41 zemí testovali poslední Wood-Mizer inovace. Během dvou týdnů na přelomu května a června hostil Wood-Mizer své mezinárodní distributory v evropském výrobním závodě v Polsku. Zastoupeno bylo čtyřicet jedna zemí napříč Evropou, Afrikou a Asií.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.