AGRO: PPA zverejnila výzvu na predkladanie žiadostí o podporu na mimoprodukčné funkcie lesa

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) v pondelok zverejnila výzvu na predkladanie žiadostí o podporu na mimoprodukčné funkcie lesa.
BRATISLAVA 20. marca (SITA) - Na výzvu je alokovaná suma 6 miliónov eur a podávať žiadosti môžu žiadatelia do 20. júna 2023. Informovala o tom v tlačovej správe PPA.

Výzva je určená pre obhospodarovateľov lesa, ktorí hospodária na lesných porastoch v celkovej výmere najmenej 5 ha, a ktoré boli vedené v programe starostlivosti o lesy s rokom začiatku platnosti programu starostlivosti o lesy 2013 alebo 2018. Pre úspešné schválenie podpory sa v lesných porastoch uplatňovalo prírode blízke hospodárenie prostredníctvom maloplošného podrastového hospodárskeho spôsobu, výberkového hospodárskeho spôsobu alebo účelového hospodárskeho spôsobu, ktorých výsledkom sú trvalo viacetážové lesné porasty a v rámci schémy "de minimis" nemohla celková výška pomoci presiahnuť 200-tisíc eur v priebehu obdobia troch fiškálnych rokov.

Žiadosti musia byť podané prostredníctvom formulára, ktorý je k dispozícii na webovom sídle spolu s výzvou. Uloženú žiadosť s jedinečným kódom je potrebné zaslať na e-mailovú adresu uvedenú vo výzve a následne je potrebné žiadosť vytlačiť, podpísať, podpisy úradne osvedčiť a zaslať v listinnej forme na adresu platobnej agentúry.


Príspevky autora SITA
Mohlo by Vás zaujímať
 • Otec zostal len dodávateľom surovín, výrobu prevzal syn

  Pre vybudovanie rodinnej firmy je prvoradé, aby sa rodičom podarilo pritiahnuť deti k podnikaniu. Rovnako dôležité je, aby starší nechali mladým vo firme dostatočne široký priestor. Inak v podniku nedorastú na samostatných lídrov. Štefan Nemčík si to vo svojej východoslovenskej píle Drevop uvedomil hneď po príchode syna Juraja pred dvanástimi rokmi.
 • Zlatý rok drevárov s rekordným ziskom i novými posilami

  Slovenské drevárstvo sa dlho nevedelo pozviechať z krízového prepadu, posledných pár rokov však rastie veľmi dynamicky.
 • Pri najvyšších tržbách nábytkári v strate

  Slovenská výroba nábytku sa vlani už druhý rok po sebe prepracovala k novým rekordným tržbám, prijíma zamestnancov a na rozdiel od pokrízových rokov sa jej vyhýba krach podnikov.
 • Arca vyzve Fiľa. V obchode roka ovládla druhú najväčšiu celulózku

  V jednej z najväčších fabrík na východe a druhom najväčšom drevokombináte po ružomberských papierňach Mondi SCP sa mení vlastník. Vranovskú Bukózu, ktorá vo výrobe celulózy a v ďalších činnostiach zamestnáva vyše tisíc ľudí, preberá nový investor. Ide o veľký moderný podnik so slušnými ziskmi, ktorý čaká rozširovanie. Bukóza sa stane vážnym konkurentom lídra biznisu, ktorý je v rukách juhoafrického Mondi a podnikateľa Milana Fiľa.
 • Zvolen si zaknihoval prvenstvo. Má najväčšiu pílu na listnaté drevo

  Na ihličnaté drevo má Slovensko hneď dve veľkokapacitné píly v Liptovskom Hrádku a Tomášovciach pri Lučenci.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.