WEINIG LUXSCAN: Vo výrobe je v poradí už 500. skener

Po veľtrhu LIGNA, ktorý sa koná, ako sme už avizovali, v dňoch 15. až 19. mája 2023, dodá firma WEINIG LUXSCAN svoj 500. skener. Ten bude uvedený do prevádzky v Nemecku. Dôvod na radosť nemá však len výrobca – na svetovom veľtrhu v Hannoveri budete mať možnosť vidieť a zažiť tento prémiový stroj s novými funkciami aj vy!

V poradí už 500. skener od WEINIG LUXSCAN sa momentálne nachádza vo výrobe v luxemburskom meste Fötz a mal by byť inštalovaný do prevádzky na jar. „Presnejšie povedané, jedná sa o skener typu EasyScan Smart. Ten ponúka rovnako vysoko kvalitnú techniku, ako naše prémiové stroje“, objasňuje Paul Rigaux, produktový manažér značky Weinig Luxscan a ďalej dodáva, že: „EasyScan Smart bude vybavený ôsmimi kamerami a ôsmim lasermi a tiež Opticore AI, čiže našim systémom umelej inteligencie.

Dôraz na výkon


WEINIG LUXSCAN má v ponuke systém umelej inteligencie ((ďalej len UI) na mäkké drevo od roku 2020. Krátko nato bol systém dostupný aj pre tvrdé drevo. „Naše skenery vždy poskytovali zákazníkom dobrú kvalitu. Umelá inteligencia nám poskytuje možnosť výrazne zvyšovať kvalitu výkonu našich strojov“, hovorí Rigaux. Vďaka umelej inteligencii vie byť skener uvedený rýchlejšie do prevádzky – vie sa rýchlejšie naštartovať a tým dokáže rýchlejšie priniesť zodpovedajúce výnosy. Umelá inteligencia výrazne redukuje aj dobu amortizácie – čiže opotrebenia stroja. Každý skener je pred vyexpedovaním naplnený obrovským množstvom dát. Aby boli dobré výsledky skenovania dosiahnuté od samého začiatku, model UI má zapamätané tisícky možností dosiek z jedného druhu dreva. „Skener tak dokáže lepšie identifikovať rôzne vlastnosti dreva ako napr. pri červené jadro buku alebo beľ pri dube“, ozrejmuje Rigaux.

Ako funguje systém umelej inteligencie OPTICORE AI v praxi, sme vám priniesli pred časom v nasledujúcom videu na našom youtube kanály: https://www.youtube.com/watch?v=gM0uEXwb0lo„Konečná stanica“ umelej inteligencie ešte ale nie je dosiahnutá ani zďaleka. WEINIG LUXSCAN špeciálne v tomto smere fokusuje svoj výskum a vývoj. Na LIGNA v Hannoveri predstaví výrobca skenerov novú generáciu strojov s novinkami v hardvéri aj softvéri. A výrobca prezrádza, že je sa na čo tešiť.

S prianím pekného dňa
Daniela Hucíková, oddelenie marketingu Král, s. r. o.


Príspevky autora Král, s. r. o.
Mohlo by Vás zaujímať
 • Systémy Wood-Mizer průmyslového pilařství představené na veletrhu LIGNA 2023

  Během veletrhu LIGNA představila společnost Wood-Mizer Systems své nejlepší a nejmodernější linky, včetně jedné určené pro zpracování velkých objemů dřeva na bázi průmyslové pily WB2000 a další vyvinuté pro zpracování kulatiny na paletová prkna na bázi dvojité svislé pily TVS-HD.
 • Wood-Mizer na veletrhu LIGNA 2023

  Wood-Mizer na veletrhu LIGNA 2023: dvě průmyslové pilařské linky na zpracování kmenů, kompletní řada kompaktních dřevoobráběcích strojů Wood-Mizer a první průmyslový typ pily poháněné elektrickou baterií
 • Ošetření venkovních teras – víte čím a jak?

  V posledních letech se stalo moderní záležitostí budování teras. Nejen kolem rodinných domů, ale velice často i v komerčních objektech. Spektrum zde použitých materiálů je široké, my se nyní budeme věnovat především terasám dřevěným. Dřevo používané na terasy je buď exotické (teak, bangkirai, douglaska, massaranduba atd.) nebo evropské (modřín, smrk, borovice, dub, akát).
 • Ošetrovanie vonkajších terás - viete čím a ako?

  V posledných rokoch sa stalo budovanie terás modernou záležitosťou, preto sa ich okolo domov rodia stovky z rôznych materiálov. My sa teraz budeme venovať predovšetkým terasám dreveným. Drevo požívané na terasy je buď exotické (teak, bangkirai, douglaska, massaranduba atď.) alebo európske (smrekovec, smrek, borovica, dub, agát).
 • Wood-Mizer uvede na trh 4strannou srovnávačku/tvarovačku MP280

  Wood-Mizer rozšiřuje škálu svých dřevozpracujících strojů oznámením nové srovnávačky/tvarovačky MP280. Tento stroj je kompaktní jednotka slučující nejlepší vlastnosti vyhlášených a osvědčených srovnávaček/tvarovaček MP360 a MP260.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.