WEINIG LUXSCAN: Vo výrobe je v poradí už 500. skener

Po veľtrhu LIGNA, ktorý sa koná, ako sme už avizovali, v dňoch 15. až 19. mája 2023, dodá firma WEINIG LUXSCAN svoj 500. skener. Ten bude uvedený do prevádzky v Nemecku. Dôvod na radosť nemá však len výrobca – na svetovom veľtrhu v Hannoveri budete mať možnosť vidieť a zažiť tento prémiový stroj s novými funkciami aj vy!

V poradí už 500. skener od WEINIG LUXSCAN sa momentálne nachádza vo výrobe v luxemburskom meste Fötz a mal by byť inštalovaný do prevádzky na jar. „Presnejšie povedané, jedná sa o skener typu EasyScan Smart. Ten ponúka rovnako vysoko kvalitnú techniku, ako naše prémiové stroje“, objasňuje Paul Rigaux, produktový manažér značky Weinig Luxscan a ďalej dodáva, že: „EasyScan Smart bude vybavený ôsmimi kamerami a ôsmim lasermi a tiež Opticore AI, čiže našim systémom umelej inteligencie.

Dôraz na výkon


WEINIG LUXSCAN má v ponuke systém umelej inteligencie ((ďalej len UI) na mäkké drevo od roku 2020. Krátko nato bol systém dostupný aj pre tvrdé drevo. „Naše skenery vždy poskytovali zákazníkom dobrú kvalitu. Umelá inteligencia nám poskytuje možnosť výrazne zvyšovať kvalitu výkonu našich strojov“, hovorí Rigaux. Vďaka umelej inteligencii vie byť skener uvedený rýchlejšie do prevádzky – vie sa rýchlejšie naštartovať a tým dokáže rýchlejšie priniesť zodpovedajúce výnosy. Umelá inteligencia výrazne redukuje aj dobu amortizácie – čiže opotrebenia stroja. Každý skener je pred vyexpedovaním naplnený obrovským množstvom dát. Aby boli dobré výsledky skenovania dosiahnuté od samého začiatku, model UI má zapamätané tisícky možností dosiek z jedného druhu dreva. „Skener tak dokáže lepšie identifikovať rôzne vlastnosti dreva ako napr. pri červené jadro buku alebo beľ pri dube“, ozrejmuje Rigaux.

Ako funguje systém umelej inteligencie OPTICORE AI v praxi, sme vám priniesli pred časom v nasledujúcom videu na našom youtube kanály: https://www.youtube.com/watch?v=gM0uEXwb0lo„Konečná stanica“ umelej inteligencie ešte ale nie je dosiahnutá ani zďaleka. WEINIG LUXSCAN špeciálne v tomto smere fokusuje svoj výskum a vývoj. Na LIGNA v Hannoveri predstaví výrobca skenerov novú generáciu strojov s novinkami v hardvéri aj softvéri. A výrobca prezrádza, že je sa na čo tešiť.

S prianím pekného dňa
Daniela Hucíková, oddelenie marketingu Král, s. r. o.


Príspevky autora Král, s. r. o.
 • CNC obrábacie centrá radu EVOLUTION

  Jedinečné medzi vertikálnymi CNC strojmi na obrábanie dreva, dokonale prispôsobené vašim potrebám ako EVOLUTION 7402, EVOLUTION 7405 4mat alebo výkonná verzia EVOLUTION 7405 Connect.
 • Drevárske spoločnosti dôverujú UNTHE – voľbe číslo 1 v drvení

  50 rokov know-how v technológii drvenia dreva a viac ako 13 000 referencií po celom svete robí zo spoločnosti UNTHA shredding technology so sídlom v rakúskom Kuchl pri Salzburgu nie len zodpovedného partnera pre spracovateľov dreva, ale aj jasnú voľbu č. 1 v drvení drevených zvyškov z výroby.
 • Formátovacia píla Robland Z400 X1

  Profesionálna formátovacia píla značky ROBLAND sa vyznačuje optimálnym pomerom cena / kvalita pre menšie a stredne veľké spoločnosti.
 • Stlačený vzduch a jeho kvalita

  V praxi sa stretávame so žiadosťami o pomoc pri riešení problémov na rôznych typoch zariadení, ktoré potrebujú pre svoju prácu stlačený vzduch s tým, že zariadenie nefunguje spoľahlivo.
 • Servisná zmluva na stroje a technológie

  Uvažovali ste niekedy nad zabezpečením pravidelných prehliadok technického stavu Vašich strojov a technológií? Veď pri autách je to bežná vec, nad ktorou sa ani nezamýšľame. Predsa chceme, aby nám vždy správne fungovali.
Mohlo by Vás zaujímať
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.