Inovácia pre zrovnávanie a hrúbkovanie OTTO MARTIN

Spoločnosť OTTO MARTIN z nemeckého mesta Ottobeuren, ktorá v tomto roku oslávila 100 rokov od svojho založenia a ktorá je svetovým lídrom v dodávkach tradičných stolárskych strojov pri príležitosti oslavy svojho jubilea inovovala niektoré zo svojich produktov.

Elektrické odklápanieElektrické odklápanie
Zrovnávací dorazZrovnávací doraz
Hobľovacia hlava TERSAHobľovacia hlava TERSA
Oceľový hriadeľ X Plane Oceľový hriadeľ X Plane
Hobľovacia doska - ilustračný obrázokHobľovacia doska - ilustračný obrázok
Bezpečnostný prípravok SUVAMATICBezpečnostný prípravok SUVAMATIC
Ovládacie prvky T 32Ovládacie prvky T 32
Plynulo regulovaný posuv - voliteľná výbava T 32Plynulo regulovaný posuv - voliteľná výbava T 32
Súčasný ale aj budúci zákazníci sa môžu tešiť z inovácii, ktoré sa dotkli najmä riadenia a ovládania strojov. Zmeny nastali v oblasti formátovacích píl, spodných fréz avšak aj pri hobľovacích strojoch.

V poslednom príspevku ku strojom OTTO MARTIN sme sa venovali celému prehľadu inovácii, dnes sa pozrieme bližšie na model kombinovaný stroje pre zrovnávanie a hrúbkovanie T32.

Kombinovaný stroj pre zrovnávanie a hrúbkovanie T32 = veľká flexibilita v najmenšom priestore.

Jednoduchá, pevná a flexibilná – to je T32.


Ani pri obmedzenom priestore sa nemusíte zaobísť bez kvalitnej techniky strojov. Kombinovaná hobľovačka T32 vám poskytuje prvotriedne výsledky hobľovania a hrúbkovania na najmenšom priestore. Vďaka robustným strojovým stolom zo sivej liatiny a silnému posuvu ponúka kompaktný stroj prvotriedne pracovné výsledky už od začiatku. Vďaka jednoduchej manipulácii a ergonomickému ovládaniu môžete optimalizovať svoje pracovné procesy a skrátiť drahé časy nastavovania.

Elektrické odklápanie


Stoly sa otvárajú rýchlo a jednoducho pomocou pružinovej podpory, ale na želanie aj elektricky. Pripojenie k odsávaciemu systému je vždy zachované, čo vám ušetrí čas potrebný na nastavenie.

Zrovnávací doraz


Zrovnávacie pravítko beží presne a bez nakláňania ponad stôl. Štandardný prídavný doraz je už integrovaný v zrovnávacom pravítku. Týmto spôsobom môžete bezpečne viesť aj malé, úzke obrobky cez stôl stroja T32.

TERSA – hobľovacia hlava


Vďaka štandardnému masívnemu oceľovému hriadeľu Z4-TERSA s tvarovo prispôsobeným sedlom nožov sú všetky povrchy optimálne ohobľované. Výmena nožov trvá len niekoľko sekúnd. Obojstranné nože TERSA sú dostupné v rôznych kvalitách a geometriách. Pre každú úlohu je k dispozícii správny nôž.

Masívny oceľový hriadeľ X Plane s 3 špirálovými radmi nožov


Za príplatok je možné stroj vybaviť aj špirálovou hobľovacou hlavou. Modernou alternatívou je voliteľný hriadeľ noža Xplane s tromi špirálovitými radmi HM nožov. Hriadeľ poskytuje najmä pri hrčatom dreve pôsobivé povrchy bez trhlín a tiež znižuje emisie hluku stroja na prekvapivo nízku úroveň. Životnosť HM nožov je približne 20-krát dlhšia ako u HSS nožov, čo výrazne znižuje prevádzkové náklady. Hobľovacie hriadele Xplane sa dodávajú s otáčkami 6 000 namiesto štandardných 5 000.

Hobľovaná tenká doska – do zvyškovej hrúbky 3 mm


Vďaka ľahko použiteľnému ovládaniu je možné vykonávať úber triesok až do 8 mm rovnako jednoducho ako jemné hobľovacie práce až do zostatkovej hrúbky 3 mm.

Pohyb stola hore a dolu cez riadenie


Ovládacie prvky T32 sú ľahko dostupné a prehľadne usporiadané na prednej strane stroja. Či už dosku zrovnávate alebo hobľujete na hrúbku: Všetky ovládacie prvky sú vždy na dosah. Štandardné motorizované nastavenie výšky v kombinácii s dobre čitateľným digitálnym displejom výšky hobľovania výrazne urýchľuje prácu. Rozlíšenie 0,1 mm prináša presnosť.

Plynulo regulovaný posuv


Pri hobľovaní je možné prepínať štandardné rýchlosti posuvu 6 a 12 m/min. Posuv je možné ešte presnejšie nastaviť pomocou voliteľnej výbavy, plynulej regulácie posuvu. Táto možnosť umožňuje variabilné posuvy medzi 5 a 20 m/min. T32 je štandardne vybavená špirálovitým oceľovým podávacím valcom a gumovým výstupným valcom.

Bezpečnostný prípravok SUVAMATIC


Moderná voliteľná mostíková ochrana SUVAMATIC ponad hobľovací hriadeľ vám ponúka maximálny komfort a bezpečnosť. Slúži ako ochranné zariadenie, ktoré sa dá rýchlo a bezpečne nastaviť a v praxi sa výborne osvedčilo.

MATERIÁLOVÉ VYUŽITIE HOBĽOVAČKY T32

MASÍV, PLAST

Všeobecné technické údaje:
- pracovná šírka 530 mm
- pracovná výška 3,0 – 150 mm
- min. dĺžka dielca 230 mm
- hlavný motor 5,5 kW (7,5 kW)
- otáčky 5 000 / min.
- rýchlosť posuvu 6/12 m/min (5 – 20 m/min s plynulou reguláciou)
- TERSA-hobľovacia hlava Z4, Ø 120 mm (špirálová hlava X-plane)
- elektrické nastavenie stola s jemným doladením

Pokiaľ máte záujem o detailnú ponuku, kontaktujte nás prosím na uvedených kontaktných číslach alebo emailom.


Samuel F a š k o
konateľ spoločnosti
+421 903 554 200
samo@kral-zilina.sk
info@kral-zilina.sk


Príspevky autora Král, s. r. o.
Mohlo by Vás zaujímať
 • Stolní pila Wood-Mizer MS750 pro profesionální formátování desek a řezání dřeva

  Společnost Wood-Mizer rozšiřuje svůj sortiment dřevoobráběcích strojů o pokročilou pilu na desky pro řezání různých desek, dřevěných tabulí a masivního dřevěného materiálu. Model MS750 je vybaven robustní řeznou jednotkou z litiny, drážkovacím pilovým kotoučem a hliníkovým posuvným stolem. Stroj byl vyvinut pro truhlářské dílny a výrobce nábytku, kteří neustále hledají efektivnější způsoby přesného formátování a řezání různých dřevěných materiálů.
 • Wood-Mizer rozšiřuje svou Dřevoobráběcí řadu vysoce funkční stolní pilou MS500

  Tento profesionální nástroj je výsledkem spolupráce evropských inženýrů a zkušených truhlářů. Byl vyvinut tak, aby odpovídal každodenním potřebám malé a střední truhlářské dílny a umožňoval efektivní řezání různých druhů dřevěných desek.
 • Zapojte umělou inteligenci do procesu optické kontroly dřeva

  Suky, trhliny nebo ulámané rohy. Tyto a mnohé další vady mají negativní vliv na kvalitu dřeva, a tak snižují jakost finálních dřevěných výrobků. Proto je důležité je při výrobním procesu odhalit včas. Díky systémům optické kontroly je hledání vad a třídění nejen rychlé, ale i velmi přesné.
 • Společnost Wood-Mizer přidává k řadě pil LT20 volitelnou hlavu WIDE (široká)

  Uvedením pily LT20WIDE na trh společnost Wood-Mizer dokončila implementaci možnosti WIDE do celé řady pil LT, která zahrnuje stroje LT15, LT20, LT40 a LT70.
 • Prírodné, prirodzené, naturálne. Riešenia pre každú požiadavku

  V dnešnej dynamickej dobe si každý z nás po náročnom pracovnom dni hľadá zónu pre relax a regeneráciu. Zároveň ma každý svoje vlastné požiadavky na prostredie, ktoré zónu nášho oddychu definujú. Okenné elementy ako aj zimné záhrady sú dnes ich neoddeliteľnou súčasťou.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.