Inovácia pre zrovnávanie a hrúbkovanie OTTO MARTIN

Spoločnosť OTTO MARTIN z nemeckého mesta Ottobeuren, ktorá v tomto roku oslávila 100 rokov od svojho založenia a ktorá je svetovým lídrom v dodávkach tradičných stolárskych strojov pri príležitosti oslavy svojho jubilea inovovala niektoré zo svojich produktov.

Elektrické odklápanieElektrické odklápanie
Zrovnávací dorazZrovnávací doraz
Hobľovacia hlava TERSAHobľovacia hlava TERSA
Oceľový hriadeľ X Plane Oceľový hriadeľ X Plane
Hobľovacia doska - ilustračný obrázokHobľovacia doska - ilustračný obrázok
Bezpečnostný prípravok SUVAMATICBezpečnostný prípravok SUVAMATIC
Ovládacie prvky T 32Ovládacie prvky T 32
Plynulo regulovaný posuv - voliteľná výbava T 32Plynulo regulovaný posuv - voliteľná výbava T 32
Súčasný ale aj budúci zákazníci sa môžu tešiť z inovácii, ktoré sa dotkli najmä riadenia a ovládania strojov. Zmeny nastali v oblasti formátovacích píl, spodných fréz avšak aj pri hobľovacích strojoch.

V poslednom príspevku ku strojom OTTO MARTIN sme sa venovali celému prehľadu inovácii, dnes sa pozrieme bližšie na model kombinovaný stroje pre zrovnávanie a hrúbkovanie T32.

Kombinovaný stroj pre zrovnávanie a hrúbkovanie T32 = veľká flexibilita v najmenšom priestore.

Jednoduchá, pevná a flexibilná – to je T32.


Ani pri obmedzenom priestore sa nemusíte zaobísť bez kvalitnej techniky strojov. Kombinovaná hobľovačka T32 vám poskytuje prvotriedne výsledky hobľovania a hrúbkovania na najmenšom priestore. Vďaka robustným strojovým stolom zo sivej liatiny a silnému posuvu ponúka kompaktný stroj prvotriedne pracovné výsledky už od začiatku. Vďaka jednoduchej manipulácii a ergonomickému ovládaniu môžete optimalizovať svoje pracovné procesy a skrátiť drahé časy nastavovania.

Elektrické odklápanie


Stoly sa otvárajú rýchlo a jednoducho pomocou pružinovej podpory, ale na želanie aj elektricky. Pripojenie k odsávaciemu systému je vždy zachované, čo vám ušetrí čas potrebný na nastavenie.

Zrovnávací doraz


Zrovnávacie pravítko beží presne a bez nakláňania ponad stôl. Štandardný prídavný doraz je už integrovaný v zrovnávacom pravítku. Týmto spôsobom môžete bezpečne viesť aj malé, úzke obrobky cez stôl stroja T32.

TERSA – hobľovacia hlava


Vďaka štandardnému masívnemu oceľovému hriadeľu Z4-TERSA s tvarovo prispôsobeným sedlom nožov sú všetky povrchy optimálne ohobľované. Výmena nožov trvá len niekoľko sekúnd. Obojstranné nože TERSA sú dostupné v rôznych kvalitách a geometriách. Pre každú úlohu je k dispozícii správny nôž.

Masívny oceľový hriadeľ X Plane s 3 špirálovými radmi nožov


Za príplatok je možné stroj vybaviť aj špirálovou hobľovacou hlavou. Modernou alternatívou je voliteľný hriadeľ noža Xplane s tromi špirálovitými radmi HM nožov. Hriadeľ poskytuje najmä pri hrčatom dreve pôsobivé povrchy bez trhlín a tiež znižuje emisie hluku stroja na prekvapivo nízku úroveň. Životnosť HM nožov je približne 20-krát dlhšia ako u HSS nožov, čo výrazne znižuje prevádzkové náklady. Hobľovacie hriadele Xplane sa dodávajú s otáčkami 6 000 namiesto štandardných 5 000.

Hobľovaná tenká doska – do zvyškovej hrúbky 3 mm


Vďaka ľahko použiteľnému ovládaniu je možné vykonávať úber triesok až do 8 mm rovnako jednoducho ako jemné hobľovacie práce až do zostatkovej hrúbky 3 mm.

Pohyb stola hore a dolu cez riadenie


Ovládacie prvky T32 sú ľahko dostupné a prehľadne usporiadané na prednej strane stroja. Či už dosku zrovnávate alebo hobľujete na hrúbku: Všetky ovládacie prvky sú vždy na dosah. Štandardné motorizované nastavenie výšky v kombinácii s dobre čitateľným digitálnym displejom výšky hobľovania výrazne urýchľuje prácu. Rozlíšenie 0,1 mm prináša presnosť.

Plynulo regulovaný posuv


Pri hobľovaní je možné prepínať štandardné rýchlosti posuvu 6 a 12 m/min. Posuv je možné ešte presnejšie nastaviť pomocou voliteľnej výbavy, plynulej regulácie posuvu. Táto možnosť umožňuje variabilné posuvy medzi 5 a 20 m/min. T32 je štandardne vybavená špirálovitým oceľovým podávacím valcom a gumovým výstupným valcom.

Bezpečnostný prípravok SUVAMATIC


Moderná voliteľná mostíková ochrana SUVAMATIC ponad hobľovací hriadeľ vám ponúka maximálny komfort a bezpečnosť. Slúži ako ochranné zariadenie, ktoré sa dá rýchlo a bezpečne nastaviť a v praxi sa výborne osvedčilo.

MATERIÁLOVÉ VYUŽITIE HOBĽOVAČKY T32

MASÍV, PLAST

Všeobecné technické údaje:
- pracovná šírka 530 mm
- pracovná výška 3,0 – 150 mm
- min. dĺžka dielca 230 mm
- hlavný motor 5,5 kW (7,5 kW)
- otáčky 5 000 / min.
- rýchlosť posuvu 6/12 m/min (5 – 20 m/min s plynulou reguláciou)
- TERSA-hobľovacia hlava Z4, Ø 120 mm (špirálová hlava X-plane)
- elektrické nastavenie stola s jemným doladením

Pokiaľ máte záujem o detailnú ponuku, kontaktujte nás prosím na uvedených kontaktných číslach alebo emailom.


Samuel F a š k o
konateľ spoločnosti
+421 903 554 200
samo@kral-zilina.sk
info@kral-zilina.sk


Príspevky autora Král, s. r. o.
Mohlo by Vás zaujímať
 • Systémy Wood-Mizer průmyslového pilařství představené na veletrhu LIGNA 2023

  Během veletrhu LIGNA představila společnost Wood-Mizer Systems své nejlepší a nejmodernější linky, včetně jedné určené pro zpracování velkých objemů dřeva na bázi průmyslové pily WB2000 a další vyvinuté pro zpracování kulatiny na paletová prkna na bázi dvojité svislé pily TVS-HD.
 • Wood-Mizer na veletrhu LIGNA 2023

  Wood-Mizer na veletrhu LIGNA 2023: dvě průmyslové pilařské linky na zpracování kmenů, kompletní řada kompaktních dřevoobráběcích strojů Wood-Mizer a první průmyslový typ pily poháněné elektrickou baterií
 • Ošetření venkovních teras – víte čím a jak?

  V posledních letech se stalo moderní záležitostí budování teras. Nejen kolem rodinných domů, ale velice často i v komerčních objektech. Spektrum zde použitých materiálů je široké, my se nyní budeme věnovat především terasám dřevěným. Dřevo používané na terasy je buď exotické (teak, bangkirai, douglaska, massaranduba atd.) nebo evropské (modřín, smrk, borovice, dub, akát).
 • Ošetrovanie vonkajších terás - viete čím a ako?

  V posledných rokoch sa stalo budovanie terás modernou záležitosťou, preto sa ich okolo domov rodia stovky z rôznych materiálov. My sa teraz budeme venovať predovšetkým terasám dreveným. Drevo požívané na terasy je buď exotické (teak, bangkirai, douglaska, massaranduba atď.) alebo európske (smrekovec, smrek, borovica, dub, agát).
 • Wood-Mizer uvede na trh 4strannou srovnávačku/tvarovačku MP280

  Wood-Mizer rozšiřuje škálu svých dřevozpracujících strojů oznámením nové srovnávačky/tvarovačky MP280. Tento stroj je kompaktní jednotka slučující nejlepší vlastnosti vyhlášených a osvědčených srovnávaček/tvarovaček MP360 a MP260.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.