Farebné plochy v interiéroch zlepšujúce hygienu vnútorného prostredia

Formaldehyd - je azda ešte niekto, kto sa s týmto pojmom nestretol? Prečo je zdraviu škodlivý? A čo to vlastne je?
Funkčnosť produktu Aqua PF-430Funkčnosť produktu Aqua PF-430
Formaldehyd je bezfarebný, štipľavý, zapáchajúci plyn. Obsah formaldehydu vo vnútornom prostredí je často výrazne vyšší ako vo vonkajšom. A hoci je formaldehyd klasifikovaný ako potenciálne karcinogénny pre ľudí, nachádza sa v mnohých výrobkoch každodennej spotreby - či už sú to textílie, koberce, dezinfekčné prostriedky, tabakový dym alebo kompozitné materiály na báze dreva. Jeho emisie sa v priebehu času uvoľňujú z výrobkov do nášho obytného priestoru.

Takéto prostredie s prekročenými prípustnými prahovými hodnotami formaldehydu môže vyvolávať alergie, podráždenia dýchacích ciest, očí, bolesti hlavy, nevoľnosti a zníženie schopnosti koncentrácie.

V dnešnom industriálnom svete je pravdepodobnosť jeho výskytu aj v našich obytných priestoroch stále vysoká. Môžeme ho eliminovať vetraním, no rána sú čoraz chladnejšie, teploty cez deň nám s nadchádzajúcim nástupom jesenných dní klesajú a okná na našich domovoch sú preto čím ďalej tým dlhšie zavreté. Aj vetranie dnes stojí nemalé náklady na energiu.

Ako tomu predchádzať?

Inteligentné riešenie prináša firma Remmers, zabudované do svojho nového systému krycích farieb pre nábytkové povrchy.

V interiérovom dizajne našich obydlí si našli široké uplatnenie práve nábytkové plochy upravené krycími farbami - od pestrofarebných odtieňov až po technický dizajn sivých farieb.

Okrem splnenia všetkých požadovaných základných vlastností sme pomocou nových technológii pridali nášmu novému systému krycích farieb aj schopnosť pohlcovať zdraviu škodlivé emisie vyskytujúce sa v našich obytných priestoroch.


Aqua PF-430 [iac] a Aqua CL-445


Tieto dva názvy obsiahnu všetky produkty, ktoré sú potrebné pre komplexné lakovanie nábytkových dielcov systémom krycích farieb.


Aqua PF-430 [iac] Isolierfuller


Je inovatívny izolačný plnič na vodnej báze s nízkym obsahom emisií, s optimalizovaným časom sušenia do dvoch hodín pri izbovej teplote.

S vynikajúcou plnivosťou a zároveň dokonalou brúsiteľnosťou je vhodný pre lakovanie ťažko zápalných plôch.

Produkt je spracovateľný ako jednokomponentný (1K) plnič s možnosťou zvýšenia izolačnej schopnosti pri dvojkomponentnom (2K) spracovaní.

Bonusom je integrovaná schopnosť trvalo znižovať koncentráciu formaldehydu vo vnútornom prostredí.

Účinok Aqua PF-430 [iac] prešiel mnohými nezávislými testami a pretrváva niekoľko rokov.


Aqua CL-445-Colorlack 4v1


Náš inovovaný systém krycej farby disponuje izolačnou aj plniacou schopnosťou a ako krycia farba zároveň plní aj funkciu ochranného laku, čím spája štyri funkcie do jedného systému. Potrebujete niečo viac?

Nízkoemisná krycia farba dostupná vo všetkých odtieňoch, ktoré požadujete v modernom matnom a polomatnom prevedení.

Aqua CL-445 je systém vhodný pre lakovanie ťažko zápalných plôch, pre lakovanie plôch spĺňajúcich požiadavky pre detské hračky, s nízkoemisným VOC certifikátom.

Produkt je spracovateľný ako jednokomponentný (1K)s možnosťou zvýšenia chemickej odolnosti lakovanej plochy pri dvojkomponentnom (2K) spracovaní.


Sú pre vás tieto informácie zaujímavé a chceli by ste sa dozvedieť viac? Spýtajte sa na náš inovatívny systém krycích farieb výrobcu vášho nového nábytku.


Príspevky autora Remmers s.r.o.
 • Prírodné, prirodzené, naturálne. Riešenia pre každú požiadavku

  V dnešnej dynamickej dobe si každý z nás po náročnom pracovnom dni hľadá zónu pre relax a regeneráciu. Zároveň ma každý svoje vlastné požiadavky na prostredie, ktoré zónu nášho oddychu definujú. Okenné elementy ako aj zimné záhrady sú dnes ich neoddeliteľnou súčasťou.
 • Ošetrovanie vonkajších terás - viete čím a ako?

  V posledných rokoch sa stalo budovanie terás modernou záležitosťou, preto sa ich okolo domov rodia stovky z rôznych materiálov. My sa teraz budeme venovať predovšetkým terasám dreveným. Drevo požívané na terasy je buď exotické (teak, bangkirai, douglaska, massaranduba atď.) alebo európske (smrekovec, smrek, borovica, dub, agát).
 • S farbami je život pestrý

  50 odtieňov sivej alebo radšej biela, pastelová krémová či hocijaká pestrá? Farbám sa medze nekladú.
 • Krycie nátery na drevo

  Moderná výstavba sa čoraz viac vracia k pôvodným materiálom. Patrí medzi ne hlina, slama a samozrejme drevo. Pokiaľ má drevo dobre slúžiť a zároveň dobre vyzerať, je nevyhnutné k jeho spracovaniu a ošetrovaniu pristupovať zodpovedne. Dôvodom je, aby si zachoval svoj vzhľad po mnoho rokov a časom sa neznehodnotil.
 • Ochrana dreva v interiéri na báze obnoviteľných surovín

  V posledných rokoch sa drevo stalo neoddeliteľným dizajnovým prvkom našich interiérov. Jeho použitie je na vzostupe a teší sa veľkej obľube v stavebníctve a nábytkárskom priemysle. Drevené prvky navodzujú príjemnú atmosféru, útulnosť a pohodlie.
Mohlo by Vás zaujímať
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.