Svet navždy opustil bývalý generálny riaditeľ spoločnosti WEINIG AG Wolfgang Wilmsen

Wolfgang Wilmsen, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti WEINIG AG, Tauberbischofsheim, zomrel ešte v auguste tohto roku vo veku 80 rokov.

Wilmsen bol generálnym riaditeľom spoločnosti v rokoch 1982 až do roku 2003, kedy odišiel do dôchodku. Spolu s Bertoldom Weinigom a Georgom Demuthom sa im podarilo vytvoriť zo spoločnosti WEINIG celosvetovú špičku.

Wolfgang Wilmsen sa narodil v Siegerlande v Nemecku 21. septembra 1941 do remeselníckej rodiny. Po maturite a štúdiách pracoval v sesterskej spoločnosti vtedajšieho koncernu Höchst ako vedúci pracovník závodu a okrem iného absolvoval ročný pobyt v zahraničí, kde pripravoval pôdu pre výrobnú spoločnosť v Indii. Prestupom k výrobcovi drevoobrábacích strojov WEINIG v Tauberbischofsheime v Nemecku sa odštartovala jeho pozoruhodná manažérska kariéra, počas ktorej sa vypracoval až na pozíciu generálneho riaditeľa firmy.

Míľnikmi jeho kariéry v spoločnosti WEINIG boli napríklad prechod na akciovú spoločnosť (AG) v roku 1998, rozšírenie segmentu okenných technológii, výstavba závodu v čínskom Yantai alebo označenie spoločnosti ako „skrytý šampión“.
Výrazne ovplyvnil kultúru spoločnosti WEINIG vďaka svojej ľudskej blízkosti voči zamestnancom a zákazníkom. Svojím sebavedomím a podnikateľským duchom priviedol spoločnosť WEINIG do dovtedy neznámych výšin, vďaka čomu sa spoločnosť stala svetovou značkou.


Príspevky autora Král, s. r. o.
Mohlo by Vás zaujímať
  • Ceny energií a flexibilita spotreby sú pre drevárov kľúčové

    Čo zmenila kríza a aké sú vyhliadky na budúci rok? Opýtali sme sa odborníkov z ELGAS-u.
  • Rosteme díky inovaci

    Firma Störi Mantel s.r.o. získala patent na unikátní technologii, která zásadně snižuje spotřebu energie při sbíjení palet. Dovolujeme si vás s potěšením informovat, že výsledky našeho vývoje a výzkumu v oblasti ­­­­­­­­­­­­­­­­nové generace sbíjecích automatů na výrobu palet byly uznány i Evropským patentovým úřadem, který udělil dne 08.01. 2020 patent č. EP2563557 na naše výrobky: Sbíjecí automat.
  • Setkání dealerů Wood-Mizer 2014

    Distributoři ze 41 zemí testovali poslední Wood-Mizer inovace. Během dvou týdnů na přelomu května a června hostil Wood-Mizer své mezinárodní distributory v evropském výrobním závodě v Polsku. Zastoupeno bylo čtyřicet jedna zemí napříč Evropou, Afrikou a Asií.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.