VLČAN: Vyťahovanie marketingových zajacov z klobúka nie je môj štýl

Za povinnú politickú jazdu označil minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nom. OĽaNO) návrh strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) na jeho odvolanie z funkcie člena vlády.
BRATISLAVA 29. júna (SITA) – Ako uviedol Vlčan počas rozpravy v parlamente, Smer-SD chce na seba len upozorniť a dobre vie, že návrhom na jeho odvolanie sa ani o cent nezmenia ceny pšenice na parížskej burze.

Minister vyhlásil, že práve vládnutie Smeru-SD ho primälo k tomu, že sa rozhodol odslúžiť v politike nejaké obdobie, aby pomohol krajine a začal meniť pravidlá, „ktoré ste nastavili vy“. Smer-SD ministrovi okrem iného vytkol, že svojou pasivitou nedokázal rezortu životného prostredia zabrániť v presune lesov vo vlastníctve štátu, nachádzajúcich sa na území národných parkov, zo správy Lesov š. p. do správy Štátnej ochrany prírody. Vlčana tento argument, ako povedal, prekvapil. Spýtal sa, prečo by mal bojovať s ministrom životného prostredia Jánom Budajom (OĽaNO) za tú istú stranu.

O obchodných reťazcoch Vlčan povedal, že s nimi často rokuje a nie je to príjemné, lebo majú silnú pozíciu. Rešpektujú však, že ich obchodné prirážky budú na potraviny vyrobené na Slovensku nižšie ako na potraviny z dovozu. „Sledujem to, aby sa ten rozdiel ešte zvyšoval,“ poznamenal minister. Zdôraznil, že nenasadne na populistickú vlnu vyrobením strašiaka, voči ktorému bude získavať politické body pred verejnosťou. „Vyťahovanie marketingových zajacov z klobúka nie je môj štýl,“ vyhlásil s tým, že je potrebné sa správať racionálne a mať dlhodobé koncepcie rozvoja podložené číslami.


Príspevky autora SITA
Mohlo by Vás zaujímať
  • Tarabov útok na národné parky: Nariadil veľké prepúšťanie a zobral im peniaze zo štátneho rozpočtu

    Riaditelia národných parkov majú prepustiť takmer 80 ľudí. Minister im zároveň drasticky znížil príspevok na tento rok zo štátneho rozpočtu a obmedzil aj peniaze z eurofondov. Podľa bývalého štátneho tajomníka rezortu Michala Kiču ide o neakceptovateľný útok na ochranu prírody na Slovensku.
  • Rezorty nepodpísali do 1. apríla 2024 delimitačné protokoly o spravovaní lesov

    Rezorty životného prostredia a pôdohospodárstva nepodpísali do 1. apríla 2024 delimitačné protokoly o spravovaní lesov a nehnuteľností, ktoré prešli v rámci zonácie Veľkej Fatry a Slovenského krasu spod štátnych lesov do správy národných parkov, hoci to vyžaduje zákon.
  • Medzi top zákazníkov Lesov SR prenikli nové priekupnícke firmy na úkor niektorých fabrík

    Drevári sa začiatkom roka báli o presuny štátneho dreva do rúk priekupníkov blízkych vláde, no napokon si mnohí objemy udržali. Zmluvy štátnych lesov sa však skrátili. Spracovatelia sa preto obávajú, že neskôr budú musieť o surovinu bojovať znova. Niektoré fabriky boli navyše vytlačené spomedzi top zákazníkov Lesov SR a nahradili ich nové mená, ktoré drevo vyvážajú aj do cudziny. Medzi manažérmi Lesov SR si našla miesto aj bývalá pravá ruka Borisa Kollára.
  • Drevári sa obávajú, že na biznise s drevom zasa začínajú zarábať ľudia blízki Smeru a SNS. Štátne lesy im blokujú dodávky

    Štátne Lesy SR meškajú s podpisom zmlúv na tohtoročné dodávky dreva pre domáci drevospracujúci priemysel. Drevári za tým vidia možné presuny dreva, ktoré doteraz dostávali oni, na priekupníkov s kontaktmi na terajšiu vládnu koalíciu. Takto sa to dialo aj za minulých vlád Smeru a SNS. Lesy SR meškanie odôvodňujú tým, že sa ich noví manažéri vybraní koalíciou musia viac zoznámiť so stavom podniku.
  • Otec zostal len dodávateľom surovín, výrobu prevzal syn

    Pre vybudovanie rodinnej firmy je prvoradé, aby sa rodičom podarilo pritiahnuť deti k podnikaniu. Rovnako dôležité je, aby starší nechali mladým vo firme dostatočne široký priestor. Inak v podniku nedorastú na samostatných lídrov. Štefan Nemčík si to vo svojej východoslovenskej píle Drevop uvedomil hneď po príchode syna Juraja pred dvanástimi rokmi.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.