Drevené obklady nie sú len výsadou chatiek a zrubov - takto si pomocou nich vyčarujete moderný domov

Aj keď je drevo materiálom nachádzajúcim sa v každej domácnosti, drevené obklady si stále spájame s prázdninovými chatkami, a tak v súčasnosti skôr dávame v domácnostiach prednosť buď klasickým maľovkám, tapetám alebo kamenným obkladom.
Drevená stena však môže s kúskom kreativity vytvoriť naozaj moderný domov, pričom vnesie do bytu alebo domu kus tepla a prírody.


Zdroj: pxhere.com

Tajomstvo moderného vzhľadu drevených obkladov nie je ich premaľovanie, ani dokonca ich iná úprava.
Možno tomu na prvýkrát nebudete veriť, no aj izby v modernej domácnosti obložené drevom dokážu zanechať tento materiál v celej svojej kráse a dajú mu možnosť naplno vyniknúť.


Čo robí moderné obklady modernými?Aj keď to bude znieť divne, v domácnostiach pôsobí tatranský obklad trendy práve vďaka jeho neočakávanému množstvu.
To znamená, že buď použijete obkladov viac, skombinujete rôzne typy drevín a doplníte ich vhodným nábytkom, alebo ho, naopak, bude málo, čo znamená, že ho použijete len na určitej časti steny (napríklad dodržíte šírku postele a drevený obklad potiahnete výhradne pozdĺž jej čela).


Zdroj: pixabay.com


Nezvyčajné a pritom výnimočnéAko sme už spomenuli vyššie, základom je prekvapiť. Pri vizualizácii celého priestoru sa zamerajte napríklad na drevený obklad výhradne na dvoch stenách, prípadne len ich častiach.
Okrem toho môžete skúsiť menší experiment, pričom stenu obložíte do ⅔ jej výšky. Pokiaľ tak urobíte napríklad za sedacou súpravou v obývačke, má to aj ďalšie výhody - pri pravidelnom opieraní hlavy o stenu totižto vzniká v prípade klasickej farby riziko mastných fľakov, ktoré sa vytvoria neskôr. Ak použijete drevo, nemusíte mať žiadne obavy.Zdroj: pxhere.com


Nápady, kde ešte možno použiť drevený obkladJe pravda, že každému sa páči niečo iné, a každý by sa mal predsa len v tom svojom cítiť najlepšie.
Máte teda možnosť zveriť svoje predstavy do rúk interiérovým dizajnérom, prípadne si svoju predstavu svojpomocne pretaviť do reality. V tomto prípade sa kreativite medze nekladú, preto môžete s obkladmi experimentovať podľa osobnej vôle.
Prinášame vám však pár tipov, kam by ste ich v modernej domácnosti mohli umiestniť:

- Nebojte sa drevený obklad použiť pozdĺž celého schodiska (samozrejme, pokiaľ ním disponuje váš dom), a to ani v prípade, že by nebolo z dreva.

- Drevený obklad na jednej stene v obývačke vynikne perfektne, obzvlášť pokiaľ sa v nej nachádzajú výklenky. Drevo celý priestor zjednotí a dodá mu tú správnu energiu.

- Pokiaľ zvolíte bledší obklad, doplňte priestory modrou a bielou farbou, sviečkami a dizajnovými svetlami, aby ste sa priblížili námorníckemu štýlu. Naopak, ak ste si zvolili tmavšie drevo, nebojte sa do priestoru umiestniť moderný nábytok v jasných farbách a pridajte zelené alebo oranžové doplnky.

Autor: Patrícia Lukáčová

(Platená inzercia)


Príspevky autora Redakcia portála DREVARI.SK
 • Drevené obklady nie sú len výsadou chatiek a zrubov - takto si pomocou nich vyčarujete moderný domov

  Aj keď je drevo materiálom nachádzajúcim sa v každej domácnosti, drevené obklady si stále spájame s prázdninovými chatkami, a tak v súčasnosti skôr dávame v domácnostiach prednosť buď klasickým maľovkám, tapetám alebo kamenným obkladom.
 • Základné rozdelenie druhov dreva. Viete, ktorý sa na čo využíva?

  Drevo hrá nezastupiteľnú úlohu v rôznych oblastiach činnosti človeka. Okrem umenia sa tie využíva aj v stavebníctve alebo nábytkárstve, a tak neexistuje snáď jediná domácnosť bez jediného kusu z dreva.
 • CNC obrábacie centrá od spoločnosti UNITEAM

  Obchodná spoločnosť BRAS uvádza na slovenský a český trh taliansku značku Uniteam s dlhoročnými skúsenosťami v drevospracujúcom priemysle so špecializáciou v oblasti výroby CNC obrábacích centier. Celosvetovo známa značka UNITEAM bola jedna z prvých dvoch firiem, ktorá na trh uviedla technológiu 5-osového CNC obrábania. Spoločnosť napreduje spolu s technologickým pokrokom a na základe požiadaviek trhu rozšírila svoje portfólio aj o stroje na spracovanie plastov, hliníka, kompozitov a ďalších pokročilých materiálov.
 • Cena LIGNUMEXPO – LES 2014 aj pre Král s.r.o., Žilina

  Súťaž o Cenu LIGNUMEXPO – LES má tradične 6 súťažných kategórií. Organizátor veľtrhu udeľuje aj čestné uznania za pozoruhodné výrobné a konštrukčné riešenia vystavovaných produktov. Získané ocenenie vystavovateľ a výrobca počas veľtrhu označuje symbolom ceny a slúži na propagáciu výrobku.
 • Pozor, eurofondy na muške! - krátka redakčná poznámka

  O tom, že nakladanie s eurofondami nie je u nás s kostolným poriadkom, vie asi každý. Na podivuhodné praktiky sme už upozornili v súvislosti s Národným lesníckym centrom a jeho kópiou webovej stránky v hodnote 700 tisíc Eur. Takisto len nedávno prehrmela kauza predraženého projektu výrobcu truhiel zo Sučian, o ktorom informovali médiá. No zdá sa, že to bude len nevinné zakopnutie oproti tomu, čo v týchto dňoch vyplávalo na povrch.
Mohlo by Vás zaujímať
 • Potřebujete pomoc s výběrem hadice k odsávání odpadu při obrábění dřeva?

  Výběr hadic je velmi široký a mnohdy v nepřeberném množství hadic si člověk nad výběrem dlouho láme hlavu. Abychom vám usnadnili výběr, tak jsme sepsali nejvíce využívané odsávací hadice, které jsou odolné proti abrazivu, tedy hadice vhodné právě k odsávání pilin, hoblin, třísek či jiného odpadu vnikajícího při obrábějí dřeva.
 • Potrebujete pomoc pri výbere hadice na odsávanie odpadu vznikajúceho pri obrábaní dreva?

  Výber hadíc je veľmi široký a človek si často nad výberom láme hlavu. Aby sme vám v neprebernom množstve hadíc uľahčili výber, prinášame zoznam najčastejšie používaných odsávacích hadíc, ktoré sú odolné proti abrazívnym materiálom a vhodné na odsávanie pilín, hoblín, triesok či iného odpadu vznikajúceho pri obrábaní dreva.
 • KAHL - Peletovací lisy na výrobu drevených pelet a krmných směsí

  Peletovací lis je zařízení, které přeměňuje sypké suroviny (krmné směsi, piliny, sláma) na granule neboli pelety.
 • KAHL - Ako sa vyrábajú drevené pelety

  V dnešnej dobe je dôležité myslieť na úplné a komplexné spracovanie dreva. Obzvlášť dôležitá je otázka likvidácia dreveného odpadu. Jednou z najlepších technológií pre spracovanie dreveného odpadu je výroba peliet.
 • Píly sa už synovia neboja. Naopak, priťahuje ich

  Jediným drevom, o ktoré na Slovensku nepanuje veľký boj, je piliarsky buk na kvalitnejší masívny nábytok. Buk je totiž v tunajších lesoch najrozšírenejšou drevinou. Na listnaté drevo je však na Slovensku iba zopár menších píl, a tak lesníci aj kvalitnejšie bukové drevo predávajú často iba do papierní či teplární. To by sa pritom dalo popíliť na dosky na postele či stoličky.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.