Potrebujete pomoc pri výbere hadice na odsávanie odpadu vznikajúceho pri obrábaní dreva?

Výber hadíc je veľmi široký a človek si často nad výberom láme hlavu. Aby sme vám v neprebernom množstve hadíc uľahčili výber, prinášame zoznam najčastejšie používaných odsávacích hadíc, ktoré sú odolné proti abrazívnym materiálom a vhodné na odsávanie pilín, hoblín, triesok či iného odpadu vznikajúceho pri obrábaní dreva.
PU hadice na pilinyPU hadice na piliny
Hadice na odsáváníHadice na odsávání

 Polyuretánové hadice (pri našom označení PUR) sa najčastejšie používajú na odsávanie v drevospracujúcom priemysle, a to z niekoľkých dôvodov:

1.     Vysoká odolnosť proti oteru – hadice PUR majú vďaka vlastnostiam polyuretánu nízky koeficient oteru. Uvádza sa, že majú až päťkrát vyššiu životnosť ako hadice PVC, ktoré sa v 90. rokoch používali najčastejšie.

2.     Veľmi dobrá flexibilita v súvislosti s odolnosťou materiálu proti oteru. Existujú síce aj iné materiály, ktoré majú lepšie vlastnosti proti oteru než polyuretán (TPU), tie však zďaleka nie sú také elastické.

3.     Dobrá vodivosť materiálu – naše hadice PUR majú vodivosť <10^9 ohmov. Toto číslo ich posúva do kategórie antistatických hadíc. Kovovú špirálu na odvedenie statického náboja však treba vždy uzemniť.

Vďaka kombinácii týchto vlastností sú hadice PUR vhodné na odsávanie odpadu vo vašej dielni, výrobe či inej prevádzke.
 
Hadice PUR možno rozdeliť do dvoch základných kategórií – typ PUR fólia a ľahká hadica.
Tieto kategórie sa líšia technológiou výroby. Každý typ týchto odsávacích má svoje pozitíva, ich použitie nie je univerzálne.
 
1.     
Hadica typu PUR fólia
- viac informácií
Ide o ľahučké, veľmi flexibilné hadice vhodné tam, kde je potrebná veľká ohybnosť. Stena je tvorená polyuretánovou fóliou s hrúbkou steny 0,4 alebo 0,5 mm (závisí to od typu hadice), medzi ktorou je zvarený pomedený drôt. Pri tejto technológii výroby má hadica vnútorný povrch nerovný (harmonikový).
Hlavné využitie týchto hadíc pri CNC strojoch a všade tam, kde sa s hadicou často manipuluje.
 
2.     
Hadica typu PUR ľahká
- viac informácií
Ide tiež o polyuretánové hadice, ktoré sú konštruované tak, že majú vyhladenú vnútornú stenu. To spôsobuje lepší prietok vzduchu a pri odsávaní menšie opotrebenie hadice oterom odsávaného materiálu. Tieto hadice ponúkame vo variantoch s hrúbkou polyuretánovej steny medzi špirálami 0,6, 0,7, 0,9, 1,4 a 2,1 mm. Čím má hadica hrubšiu stenu, tým má dlhšiu životnosť a znesie aj väčšie tlaky/podtlaky, je však menej flexibilná.


Hlavné využitie týchto hadíc je pri vysávaní a odsávaní odpadu pri obrábaní dreva, teda pri strojoch ako formátovacia píla, olepovačka, fréza, CNC, ale aj dopravníky granulátov a pod. K hadiciam ponúkame tiež príslušenstvo: koncovky, spojky, redukcie, a to z polyuretánu i z pozinkovaného plechu vrátane objímok a spôn.

V prípade, že potrebujete viac informácií, neváhajte nás kontaktovať, pomôžeme Vám zvoliť ideálne riešenie Vášho odsávania.

ATH INTERNATIONAL
www.hadice-prumyslove.cz
info@hadice-prumyslove.cz
+420 605 343 428


Príspevky autora ATH INTERNATIONAL
  • Potřebujete pomoc s výběrem hadice k odsávání odpadu při obrábění dřeva?

    Výběr hadic je velmi široký a mnohdy v nepřeberném množství hadic si člověk nad výběrem dlouho láme hlavu. Abychom vám usnadnili výběr, tak jsme sepsali nejvíce využívané odsávací hadice, které jsou odolné proti abrazivu, tedy hadice vhodné právě k odsávání pilin, hoblin, třísek či jiného odpadu vnikajícího při obrábějí dřeva.
  • Potrebujete pomoc pri výbere hadice na odsávanie odpadu vznikajúceho pri obrábaní dreva?

    Výber hadíc je veľmi široký a človek si často nad výberom láme hlavu. Aby sme vám v neprebernom množstve hadíc uľahčili výber, prinášame zoznam najčastejšie používaných odsávacích hadíc, ktoré sú odolné proti abrazívnym materiálom a vhodné na odsávanie pilín, hoblín, triesok či iného odpadu vznikajúceho pri obrábaní dreva.
Mohlo by Vás zaujímať
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.