TORMEK – precízne brúsenie nástrojov

2013-08-14, 11:25
Odpoveď
TORMEK – precízne brúsenie nástrojov

TORMEK – precízne brúsenie nástrojov

TORMEK – precízne brúsenie nástrojov

TORMEK – precízne brúsenie nástrojov

TORMEK – precízne brúsenie nástrojov

Ručné nástroje sú od pradávna neoddeliteľnou súčasťou stolárskeho a rezbárskeho remesla. Niektoré z nich dnes nahradili ručné elektrické nástroje, no bez veľkého počtu rozličných dlát sa veľa remeselníkov naozaj nezaobíde. Pre niekoho sú nutnosťou, pre iného vyplnením voľných chvíľ pri remeselnej práci. Čo však majú všetci bez výnimky spoločného, je nutnosť brúsenia otupených nástrojov.

Existuje samozrejme celá rada možností brúsenia, s tou najefektívnejšou prišla pred viac ako 40 rokmi firma Tormek. Jedná sa o ucelený systém brúsenia ručných nástrojov na vodou chladenom brúsnom kotúči. Základ systému dnes tvorí posledný vývojový stupeň stroja TORMEK T-7 a TORMEK T-3. Brúska T-3 je skôr určená do menších prevádzok a k občasnému využitiu, brúska T-7 je plne profesionálny stroj pre nekompromisné nasadenie.

Oba stroje majú schodný systém prípravkov, ktoré zaisťujú precízne vedenie nástroja pod požadovaným uhlom. Výsledkom je nekompromisné ostrie, čo hlási i slogan spoločnosti "The Tormek sharp is very sharp". Pretože brúsenie prebieha vo vodnej kúpeli, nedochádza k prepáleniu ocele a tá tak nestráca nič zo svojich vlastností.

A aké nástroje možno na brúske vlastne brúsiť? Najmä rozličné tvary rezbárskych, sústružníckych a stolárskych dlát, na ktoré je určená sada prípravkov s označením TNT-708. Ďalej nástroje používané v domácnosti, ako sú nože, nožnice, sekerky a pod., pre ktoré je určená sada HTK-705. Hobľovacie nože do dĺžky 310 mm nabrúsite pomocou prípravku SVH-320, profilové nože do frézovacích hláv pomocou prípravku SVP-80 a v neposlednej rade vrtáky vďaka novému prípravku DBS-22. Taktiež spoločnosť TORMEK vyvinula úplne nový prípravok na brúsenie krátkych nožov SVM-00. Nevyberiete si z ponúkaných sad, môžete si samozrejme zakúpiť jednotlivé prípravky samostatne a vytvoriť tak unikátnu kombináciu, ktorá je vhodná pre Vaše individuálne potreby.

Ak hľadáte brúsku, ktorá uspokojí všetky Vaše potreby brúsenia ručných nástrojov, potom práve brúska TORMEK je odpoveďou na Vaše náročné požiadavky. A ostrie Tormek úplne zmení Váš pohľad na to, čo sa Vám doposiaľ zdalo ostré.

Podrobné informácie a videá rôznych prípravkov si môžete pozrieť na našej webovej stránke
www.tormek.sk

TEAM TORMEK SR

Radovan Wolf-RAWOOD
Prešov
t.č. 0904453944
E-mail: tormek@tormek.sk

Upozornenie: Na tomto fóre sú prezentované názory návštevníkov stránok a prevádzkovateľ portála DREVARI nepreberá žiadnu zodpovednosť za prezentované názory a ani sa s nimi nestotožňuje.