Vzbura malých drevorubačov sa vydarila. Zo štátnych lesov sa vyhnať nedali

Za predchádzajúcej jednofarebnej vlády strany Smer-SD a ministra Ľubomíra Jahnátka prišlo na rezorte pôdohospodárstva k zásadným zmenám v oblasti odvozu dreva zo štátnych Lesov SR. Menší regionálni dopravcovia o svoje kontrakty po roku 2014 prišli a štátny podnik spravujúci skoro polovicu lesov odvoz dreva zveril len pár veľkým firmám.
Vôbec najväčší kontrakt získala od Lesov SR prepravná firma Robi nitrianskeho podnikateľa Róberta Ďuricu, ktorý má viaceré spoločné aktivity s vplyvnou rodinou Bödörovcov s úzkymi kontaktmi na SMER i Ľ. Jahnátka.

Od záveru vlaňajška sa niečo podobné, teda vytlačenie malých firiem v prospech zopár väčších podnikov, chystalo aj v ťažbe štátneho dreva. No napokon k nemu nepríde. Vzbura malých drevorubačov, ich dlhšie búšenie na dvere terajšieho vedenia Lesov SR i viaceré kolá rokovaní priniesli svoje ovocie. Podnik svoje pohľady na manažovanie ťažby dreva totiž spätne mení.

Pôvodne Lesy SR k záveru vlaňajška vyhlasovali, že po novom chcú mať na každý svoj lesný závod, ktorých je po krajine celkovo 23, iba jediného dodávateľa ťažobných prác. A nie ako dnes, keď majú na tieto práce až vyše 550 dodávateľov. Napokon však priestor aj pre menšie regionálne ťažobné firmy zostane zachovaný.

Viac na stránkach eTrendu : www.etrend.sk/firmy/vzbura-mensich-lokalnych-drevorubacov-sa-vydarila-zo-statnych-lesov-sa-vyhnal-nedali.html


Príspevky autora E-trend
Mohlo by Vás zaujímať
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.