Spoločnosť Javorina vlani s nárastom obratu

Slovenský výrobca masívneho nábytku, spoločnosť Javorina, v minulom roku dosiahol obrat vo výške 1,92 milióna eur.
BRATISLAVA 26. apríla (SITA) - V medziročnom porovnaní ide o nárast o zhruba 130 tisíc eur. „Za týmto rastom stojí nová filozofia a rastovo orientovaná stratégia, spojená s rebrandingom, ktorý prebehol koncom minulého roka. V rámci novej filozofie sme sa začali viac sústrediť na domáci trh, čo potvrdzuje aj pokles exportu,“ uviedol obchodný riaditeľ výrobného družstva Slavomír Alžbetkin. Dodal, že kým v roku 2016 vyvážala Javorina až 65 % svojich produktov do zahraničia, v súčasnosti je podiel exportu 55 %.

Firma vo svojej výrobnej hale v Spišskej Belej v roku 2016 vyrobila 1 910 kusov masívneho nábytku. Vlani ich počet vzrástol o 10 %. „Najväčší dopyt bol, z pohľadu kategórií, po posteliach, jedálenských stoloch so stoličkami, konferenčných stolíkoch a knižniciach,“ dodal Alžbetkin. Najväčší dopyt zaznamenala Javorina v Bratislavskom, Košickom a Prešovskom kraji, najnižší záujem zas v Žilinskom a Banskobystrickom, kde showroomy Javoriny zatiaľ chýbajú. Spoločnosť plánuje v máji tohto roku otvoriť vlastný showroom v Prahe, čím definitívne naštartuje expanziu na český trh.

Výrobné družstvo Javorina je najväčší slovenský výrobca masívneho dubového nábytku, vyrábajúci a predávajúci výrobky pod vlastnou značkou. Nadväzuje na bohatú rezbársku a drevársku tradíciu na Spiši. Spoločnosť oslávila minulý rok 70 rokov svojej existencie.


Príspevky autora SITA
Mohlo by Vás zaujímať
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.