CNC obrábacie centrá od spoločnosti UNITEAM

Obchodná spoločnosť BRAS uvádza na slovenský a český trh taliansku značku Uniteam s dlhoročnými skúsenosťami v drevospracujúcom priemysle so špecializáciou v oblasti výroby CNC obrábacích centier. Celosvetovo známa značka UNITEAM bola jedna z prvých dvoch firiem, ktorá na trh uviedla technológiu 5-osového CNC obrábania. Spoločnosť napreduje spolu s technologickým pokrokom a na základe požiadaviek trhu rozšírila svoje portfólio aj o stroje na spracovanie plastov, hliníka, kompozitov a ďalších pokročilých materiálov.

Easy WEasy W
UnicawoodUnicawood
SprintSprint
UniversalUniversal
Prvým modelom zo širokého výberu ponúkaných strojov je obrábacie centrum Easy W.
Je to kompaktné 3 osové univerzálne a veľmi spoľahlivé CNC navrhnuté na výrobu komponentov pre drevený nábytok ako sú kuchyne, spálne, stoly, dvere, panely. Ideálne ako pre malých remeselníkov tak aj väčšie prevádzky kde je nevyhnutná flexibilita a vysoká kvalita. Easy W je dodávaný so štandardným vybavením, ktoré zahŕňa aj vysokorýchlostné elekto-vretno a vŕtacie hlavy s nezávislými vretenami a integrovaným pílovým kotúčom na rýchle ukončenie akéhokoľvek výrobného cyklu. Pracovný stôl s hliníkovými lištami a prísavkami umožňuje maximálnu flexibilitu pri upínaní obrobkov rôznych tvarov a veľkostí. Stroj môže byť dodávaný aj vo vyhotovení s pracovným stolom Ramprex.

Ďalším menším modelom od spoločnosti Uniteam je 3-4 osové CNC obrábacie centrum pod označením Unicawood, ktoré je vhodné na výrobu dverí, okenných rámov a elementov pre nábytkársky priemysel. Toto veľmi flexibilné obrábacie centrum je určené pre malé prevádzky, alebo remeselníkov, no taktiež pre veľké spoločnosti do oddelenia výroby prototypov. V štandardnom vybavení môžu zákazníci očakávať vysokorýchlostné elektro-vreteno a vŕtacie hlavy s nezávislými vretenami a integrovaným pílovým kotúčom. Vyhotovenie stroja s pracovnou doskou Ramprex ponúka vyrezávanie plochých dielcov, alebo spracovanie plastových fólií, polykarbonátu a ďalších kompozitných materiálov, čo ešte viac rozširuje jeho využitie.

Najvyšší technologický stupeň prevedenia obrábacích centier ponúkajú ďalšie typy CNC centier pre obrábanie drevnej hmoty s vybavením 5 osového elektro-vretena.
Takýmto typom je aj model Sprint, ktorého vyhotovenie môže byť taktiež 3 alebo 4-osové podľa požiadaviek zákazníka. Sprint je vysoko výkonné obrábacie centrum, ideálne pre podnikateľov a remeselníkov, ktorí potrebujú extrémnu flexibilitu, alebo pre výrobu prototypov vo veľkých spoločnostiach. Ako všetky typy tak aj tento obsahuje vysokorýchlostné elektro-vreteno, vŕtacie hlavy s nezávislými vretenami, či pílový kotúč, ktorý ponúka možnosti ukončenia všetkých výrobných cyklov tvorených buď na klasických hliníkových trámcoch s prísavkami s maximálnou flexibilitou upnutia obrobkov, alebo na pracovnom stole Ramprex pri nestingovom type obrábania.

Posledným predstavovaným typom zo širokej ponuky modelov je CNC obrábacie centrum Universal.
Universal je 5 osové CNC s plnou interpoláciou, automatickým zásobníkom nástrojov a nezávislým pohybom jednotlivých vŕtacích vretien v osi Z. Stroj využíva všetky poznatky a technológie v 5 osovom obrábaní masívneho dreva ako aj všetkých ostatných materiálov na báze dreva. Funkcie stroja plne pokrývajú požiadavky zákazkového stolárstva, výrobcov nábytku, dvier, okien a v predĺženej verzií taktiež schodov. 5 osové obrábanie umožňuje takmer neobmedzené možnosti výroby rôznych tvarov a 100% naplnenia požiadaviek zákazníkov. Veľmi tuhá konštrukcia a kvalitné prevedenie stroja eliminuje akékoľvek vibrácie a nepresnosti. Ponúka profesionálne využitie s vysokou dlhodobou záťažou aj pri práci na viac zmien. Podľa potreby CNC Universal môže byť vybavený stolom s posuvnými hliníkovými trámcami, alebo plochým pevným Ramprex stolom. Bipolárna robotická jednotka, ktorá je tvorená pevnou oceľovou konštrukciou odolnou proti deformáciám krútenia a ohýbania. Pracovnú jednotku doplňuje viacvretenový vŕtací agregát s 22 vretenami a kruhový zásobník nástrojov s 10 pozíciami s automatickou výmenou nástrojov. Karusel tvorí ťažký hliníkový odliatok s dlhou dobou životnosti, poháňaný servomotorom, ktorý zabezpečuje bezpečnú a presnú výmenu nástrojov.

Celé zariadenie tvorí jeden celok s robotickou jednotkou a elektrovretenom tak, aby bola zabezpečená rýchla automatická výmena nástrojov počas vŕtania.
V prípade potreby je možné kedykoľvek doplniť druhý automatický 10 polohový zásobník nástrojov. CNC môže byť na požiadanie vybavené samostatným zásobníkom pre pílový kotúč.

Riadiaci systém na všetkých typoch strojov umožňuje okamžité a výkonné zobrazenie v grafike. Slúži na programovanie jednotlivých procesov opracovania a tvorbu zoznamov vŕtania, frézovania a riadenia s až piatimi interpólovanými osami podľa typu stroja. Oblasť programovania obrobku zahrňuje funkcie typického CAD programu. Taktiež je vybavený optimalizačným systémom pre priemery, ktoré automaticky vyberá nástroje podľa požadovaného rozloženia a minimalizuje dobu obrábania tým, že organizuje výkon s inými pracovnými úkonmi. Riadiaca jednotka je umiestnená v samostatnej skrini vo vnútri stroja spolu s ovládacím panelom a elektronickým riadením ďalších zariadení ako servomotory, pohybujúcich sa častí a súčastí na riadenie rýchlosti. Súčasťou riadiaceho systému je diaľkové ovládanie s potenciometrom pre možnosť ručnej zmeny rýchlosti osy a núdzové STOP – tlačidlo.

Na našej stránke si v sekcií ponúkaných strojov a zariadení môžete pozrieť aj ďalšie typy obrábacích centier na opracovanie drevnej hmoty a taktiež CNC na výrobu drevených konštrukcií, plastov a kompozitov od spoločnosti Uniteam.


BRAS, s.r.o.
Na Sihoti 1229/3
Teplička nad Váhom, 013 01

IČO: 46 647 619
DIČ: 2023530443
IČ DPH: SK2023530443

Tel.: +421 41 381 6049
E-mail: bras@bras.sk
Web: www.bras.sk


Príspevky autora BRAS, s.r.o.
 • Novinka CNC obrábacieho centra Uniteam model U_pro

  U_pro je CNC obrábacie centrum ktoré je navrhnuté pre poskytnutie maximálnej flexibility opracovania panelov a masívneho dreva pri výrobe nábytku, dverí, okien a elementov pre nábytkársky priemysel. Široká škála pracovných jednotiek či už v základnom vybavení, alebo z voliteľného príslušenstva nevytvára obmedzenia pri akomkoľvek type výroby s garanciou vysokej produktivity a úrovne kvality opracovania.
 • Spoločnosť BRAS, s.r.o. Vás srdečne pozýva na výstavu WoodTec

  Obchodná spoločnosť BRAS Vás srdečne pozýva na 14. medzinárodný veľtrh drevospracujúceho a nábytkárskeho priemyslu WoodTec. Na výstavnej ploche 200 m2 v pavilóne V stánku 108 v termíne od 20. – 23. 10. zákazníkom predstaví široké predajné portfólio pokrokových technologických riešení a noviniek vhodných aj do malých a stredných výrob.
 • Novinky v expozícií Bras : Frézovacie centrum a formátovacia píla

  Spoločnosť Bras s.r.o. je obchodná firma s bohatými skúsenosťami v oblasti predaja, poradenstva a servisu drevoobrábacích strojov, zariadení a technológií. Ponúka stroje od talianskych výrobcov, ktorí vo svojom obore patria medzi absolútnu špičku, čo dokazuje aj množstvo vlastných technologických patentov.
 • Formátovacia píla s výhodami nárezového centra Concept 350

  Taliansky výrobca Paoloni Fimal predstavuje nový pohľad na formátovanie plošného materiálu. Formátovacia píla CONCEPT 350 Vám ponechá možnosť práce tradičným spôsobom avšak omnoho efektívnejšie. Kompaktné rozmery Vám ušetria miesto a integrované výhody nárezového centra Vás posunú o krok vpred, pred Vašu konkurenciu.
 • Aj VAŠA olepovačka hrán môže byť vybavená systémom na bezšpárové olepovanie

  Stále zvyšujúce sa nároky na kvalitu a dizajn nábytku prispievajú k vývoju nových technológii. Spoločnosť Schugoma vyvinula zariadenie „HOT-AIR-SYSTEM“, ktoré vďaka použitiu horúceho vzduchu a laserových koextrudovaných hrán dokáže spojiť hranu s dielcom polymérom bez použitia lepidla.
Mohlo by Vás zaujímať
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.