Poslanci odvolali riaditeľa spoločnosti Lesy mesta Brezno

Mestské zastupiteľstvo Brezna dnes na prvom zasadnutí v roku 2017 v rámci mimoriadneho bodu programu odvolalo konateľa a riaditeľa mestskej organizácie Lesy mesta Brezno, s.r.o. Milana Dolňana.
BANSKÁ BYSTRICA 15. februára (SITA) – Stalo sa tak hlavne na základe podozrení z rozkrádania dreva zamestnancami. Primátor mesta Brezno Tomáš Abel mal aj výhrady k hospodáreniu spoločnosti a návrh na odvolanie podal pre stratu dôvery voči riaditeľovi breznianskych lesov.

„Odoberanie dreva zamestnancami cez firmy blízkych osôb sa dialo na pravidelnej báze. Riaditeľ bol na to upozorňovaný, ale dialo sa tak ďalej,“ tvrdil primátor na zasadnutí. Celá záležitosť je podľa neho už v rukách polície, ale vyšetrovanie môže trvať aj niekoľko
Pred poslancami mesta sa obhajoval aj riaditeľ organizácie, ktorý tvrdil, že o žiadnom rozkrádaní nevie, a ak sa tak dialo, tak vyvodí z toho dôsledky. „Je dosť zlé, že niekto nás odsudzuje na základe dôkazov, ktoré dôkazmi nie sú,“ povedal poslancom Dolňan, ktorý zároveň pôsobí ako prezident Združenia obecných lesov Slovenska.

Spoločnosť Lesy mesta Brezno, s.r.o. sa zaoberá odborným riadením lesníckych prác v oblasti pestovania lesa, ochrany lesa, ostatných pestovateľských prác, ťažby a dodávok dreva, obchodnej činnosti a ochrany majetku mesta. Rozloha mestských lesov, ktoré obhospodarujú je 7 500 hektárov a nachádzajú v dvoch geomorfologických oblastiach. Prvou je Fatransko-tatranská oblasť, kde patria celky Nízke Tatry, Horehronské podolie a druhou je Slovenské Rudohorie, kde patrí celok Veporské vrchy.


Príspevky autora SITA
Mohlo by Vás zaujímať
  • Rezorty nepodpísali do 1. apríla 2024 delimitačné protokoly o spravovaní lesov

    Rezorty životného prostredia a pôdohospodárstva nepodpísali do 1. apríla 2024 delimitačné protokoly o spravovaní lesov a nehnuteľností, ktoré prešli v rámci zonácie Veľkej Fatry a Slovenského krasu spod štátnych lesov do správy národných parkov, hoci to vyžaduje zákon.
  • Medzi top zákazníkov Lesov SR prenikli nové priekupnícke firmy na úkor niektorých fabrík

    Drevári sa začiatkom roka báli o presuny štátneho dreva do rúk priekupníkov blízkych vláde, no napokon si mnohí objemy udržali. Zmluvy štátnych lesov sa však skrátili. Spracovatelia sa preto obávajú, že neskôr budú musieť o surovinu bojovať znova. Niektoré fabriky boli navyše vytlačené spomedzi top zákazníkov Lesov SR a nahradili ich nové mená, ktoré drevo vyvážajú aj do cudziny. Medzi manažérmi Lesov SR si našla miesto aj bývalá pravá ruka Borisa Kollára.
  • Drevári sa obávajú, že na biznise s drevom zasa začínajú zarábať ľudia blízki Smeru a SNS. Štátne lesy im blokujú dodávky

    Štátne Lesy SR meškajú s podpisom zmlúv na tohtoročné dodávky dreva pre domáci drevospracujúci priemysel. Drevári za tým vidia možné presuny dreva, ktoré doteraz dostávali oni, na priekupníkov s kontaktmi na terajšiu vládnu koalíciu. Takto sa to dialo aj za minulých vlád Smeru a SNS. Lesy SR meškanie odôvodňujú tým, že sa ich noví manažéri vybraní koalíciou musia viac zoznámiť so stavom podniku.
  • Otec zostal len dodávateľom surovín, výrobu prevzal syn

    Pre vybudovanie rodinnej firmy je prvoradé, aby sa rodičom podarilo pritiahnuť deti k podnikaniu. Rovnako dôležité je, aby starší nechali mladým vo firme dostatočne široký priestor. Inak v podniku nedorastú na samostatných lídrov. Štefan Nemčík si to vo svojej východoslovenskej píle Drevop uvedomil hneď po príchode syna Juraja pred dvanástimi rokmi.
  • Zlatý rok drevárov s rekordným ziskom i novými posilami

    Slovenské drevárstvo sa dlho nevedelo pozviechať z krízového prepadu, posledných pár rokov však rastie veľmi dynamicky.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.